בשנים האחרונות המודעות הציבורית לגבי מצבם של בני העדה האתיופית עלתה באופן משמעותי, וזאת בשל הנתונים המדאיגים לגבי אחוז הפרישה מלימודים כמו גם אחוז השתלבות נמוך מאוד במקומות תעסוקה מבוקשים כמו בתחומי הטכנולוגיה וההייטק. אם עד לפני מספר שנים היכולת של צעירים בני העדה לפרוץ את תקרת הזכוכית הייתה מוגבלת למדי, כיום בזכות עבודה מאומצת של עמותות כמו עמותת אחינועם גם אתם כבני העדה תוכלו לממש את הפוטנציאל הטמון בכם, וזאת כחלק מליווי אישי המתבצע לכל אורך הדרך ועם שימת דגש על צמצום פערים שיוביל בסופו של דבר להשתלבות בחברה הישראלית כשווים בני שווים, לא משנה הרקע ממנו אתם מגיעים.

תוכנית ליווי לצעירים בני העדה האתיופית – כל מה שצריך לדעת

עמותת אחינועם הוקמה מתוך מטרה ליצור שווין הזדמנויות בחברה הישראלית ותוך התמקדות בקהילה האתיופית. את העמותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי ואחיו איל ומשה, מתוך תחושת שליחות ליצור שינוי ממשי בחברה, וזאת על ידי קידום של תוכניות ארוכות טווח. התוכנית הייחודית של העמותה בעבור בני העדה האתיופית כוללת ליווי אישי המתבצע החל מגיל 16 ועד לסיום הלימודים, כאשר במסגרת התוכנית אתם יכולים לקבל תמיכה וסיוע וכן לקחת חלק בפרויקט מיוחד ויוצא דופן מסוגו בישראל אשר מאפשר לכם לפתח יכולות של מנהיגות, יכולת פיזית ומנטלית וכן יכולת להוביל תהליכים גם בפן הצבאי אבל גם בפן האזרחי.

מאז שהחלו האחים, רפי, משה ואיל אדרעי, להפעיל את התוכנית מעל ל-95% מהבוגרים המשיכו לקריירה צבאית ענפה כולל יחידות מובחרות וכן תפקידי קצונה. כידוע, בשנים האחרונות גם הצבא החל להפעיל תוכניות נרחבות בשביל לשלב את בני העדה בתפקידים בכירים ועל כן שילוב הכוחות בין הפעילות של העמותה לבין גורמי הצבא היא זו שהופכת את התוכנית המהפכנית של עמותת אחינועם היא בעלת פוטנציאל אדיר להתפתחות האישית, בייחוד לאור היותה תוכנית ליווי צמודה המתבצעת החל מגיל הנעורים ועד להשתלבות בשוק התעסוקה. עם עשרות מתנדבים ותמיכה אישית אותה אתם מקבלים, ניתן בהחלט לומר כי פנייה לעמותה לטובת סיוע מהווה דרך מצוינת לטובת קבלת מעטפת אוהדת שתוביל בסופו של דבר למימוש הפוטנציאל הגלום בכם ורק מחכה לפרוץ קדימה.

בני העדה האתיופית? איל, משה ורפי מעמותת אחינועם פועלים בשבילכם

עבודה של שנים רבות למען בני העדה האתיופית

הייחודיות של עמותת אחינועם נובעת מתוך הרצון העז ליצור שינוי ממשי בחברה הישראלית. רפי אדרעי עמותת אחינועם אומנם ממעט להתראיין, אולם בראיונות שנתן לתקשורת לאחר חלוקה של מחשבים בתקופת הקורונה ניתן היה להבין את המשמעות של העבודה הקשה אותה מבצעים המייסדים כמו גם המתנדבים לכל אורך השנה, כחלק מרצון עז לספק לצעירים וצעירות המתגוררים בפריפריה הזדמנות שווה להגשים את עצמם ואת היכולות שלהם. הכבוד אותו רוכשים בעמותה לבני העדה האתיופית ולהבנה כי הם זקוקים להכוונה ותמיכה הוא זה שהוביל בסופו של דבר להקמה של תוכניות ארוכות טווח הכוללות כפי שציינו תוכנית פרטנית לצבא וכן תוכנית ליווי אישי המתבצעת לא רק בזמן הלימודים בתיכון ובצבא אלא גם בתוכנית ייחודית שבמסגרתה תוכלו לקבל תמיכה כלכלית, כל זאת בזכות תוכנית מלגות המאפשרת לכם להמשיך את הלימודים האקדמאיים עד להשתלבות בשוק התעסוקה בתפקידים מבוקשים ובכירים. העבודה רבת השנים של העמותה נושאת פירות, ועדות לכך ניתן למצוא במספרים הגבוהים של בני העדה שהצליחו לשבור את תקרת הזכוכית  ולהגשים את עצמם, במגוון תפקידים בתוך הצבא וגם בחיי האזרחות.

לסיכום

כבני העדה האתיופית אתם זכאים ויכולים לפנות כבר עכשיו לקבלת סיוע שיוביל אתכם לעבר עתיד ורוד בכל תחומי החיים, כל זאת בליווי אישי מצד העמותה שפועלת בשבילכם ובעבורכם לכל אורך הדרך.