שומרים על שלום בית: 4 טיפים לשמירה על זוגיות מאושרת

בדרך כלל זוגות מחליטים לנהל משק בית ביחד כאשר קיים רצון הדדי לחיים משותפים. עם זאת, במרוצת הזמן אנשים משתנים, מתפתחים ועוברים תהליכים שונים. אצל זוגות רבים, בעיקר כאלו שנמצאים זמן ארוך בקשר, זה יבוא לידי ביטוי בקשיים במערכת היחסים ובתקשורת. כיצד ניתן להתגבר על זה? במאמר שלפניכם פירטנו אודות טיפים שיעזרו לכם לשמור על שלום בית וזוגיות בריאה ומאושרת.

לפנות לטיפול זוגי

השינויים שעובר כל אחד מבני הזוג במרוצת הזמן עלולים ליצור חיכוכים וקשיים שלא היו קיימים בעבר בקשר הזוגי, או להעצים כאלה שכבר היו. הקשיים יתבטאו לרוב במריבות, חיכוכים לגבי ההתנהלות הכלכלית, חינוך הילדים ואפילו תפקוד מיני. טיפול זוגי יכול לסייע בשיפור ותיקון מערכת היחסים, לתקשר את הקשיים, ללבן את אי ההבנות ולהגיע להחלטות משותפות כדי להפוך את הזוגיות למיטיבה ובריאה. טיפול זוגי מתאים גם לזוגות שאינם חשים קושי או משבר, אך מעוניינים להכיר זה את זה טוב יותר, לשפר ולהגן על המערכת הזוגית מפני שינויים צפויים או קשיים. העקרונות החשובים של הטיפול הזוגי הינם:

  • זיהוי והבנה של הגבולות הקיימים בזוגיות
  • יצירת שפה משותפת המאפשרת תקשורת בונה
  • הבנה והכרה באחריות של כל אחד מבני הזוג
  • למידה והתפתחות אישית בתוך הזוגיות
  • תיאום ציפיות לשיתוף פעולה

להקדיש זמן משותף ביחד

כדי לשמור על זוגיות מיטיבה, חשוב לפנות זמן איכות שהוא רק של בני הזוג, שכן הם עוברים שינויים שיכולים להקשות על קיום הקשר, כמו עליה במחויבות למקום העבודה. בילוי משותף באופן תדיר הינו חשוב לתקשורת בין בני הזוג ולהעמקת הקשר ביניהם. אפשר לנסוע לנופש זוגי בירושלים, לשבת במסעדה, לשחק באולינג או אפילו לעשות טיול בפארק. זמן האיכות מאפשר לבני הזוג הזדמנות לדבר על האתגרים או הקשיים במסגרת הקשר הזוגי, וכן מאפשר להתחבר מחדש לבן או בת הזוג דרך פעילויות משותפות ומהנות.

 

 

להביא מתנות קטנות

מתנות, אפילו קטנות וסמליות, מסמלות את היצירתיות והמחשבה בתוך הקשר. זה יכול להיות זר פרחים כל יום שישי, או שוקולד עם פתק נחמד. הצד הנותן ירגיש כיצד הוא תורם לקשר, והצד המקבל יראה את האכפתיות של הצד השני מתוך המתנה. לא צריך הרבה כדי להראות תשומת לב ואהבה, ומתנות סמליות יראו כמה הקשר חשוב לשני הצדדים. כמו כן, הבאת מתנה לבן הזוג מלווה בתהליך של מחשבה והתרכזות בצד השני, מה הוא אוהב, מה הוא ישמח לקבל, מה חסר לו… אלה מעלים את רמת ההורמונים של האהבה וגורמים לחיזוק הקשר.

לדבר ולשתף את בן או בת הזוג

כפי שכבר נאמר, תקשורת היא חשובה מאוד לזוגיות בריאה. יש זוגות שלא הולכים לישון כאשר הם כועסים, ובצדק; זוגיות בריאה מכילה תקשורת מכבדת מתוך רצון להבין את הצד השני, להעמיק את הקשר ולהתגבר על קשיים. רוב הריבים של בני זוג מתבססים על תקשורת לקויה, אי-הבנה של הצד השני והתבצרות בעמדה של אחד הצדדים. בעזרת תקשורת פתוחה ניתן לדבר על המחלוקות ואי ההסכמות ולהגיע לעמק השווה.

לסיכום

בעזרת טיפול זוגי, הקדשת זמן משותף, מתנות קטנות ותקשורת פתוחה, אפשר לפתח ולהעמיק את הקשר, לשמור על זוגיות בריאה ועל שלום בית. לפעמים מספיקה מחווה קטנה שתזכיר לבני הזוג למה התאהבו אחד בשני, ותגביר את הרצון לתקן את היחסים ולהגיע להחלטות משותפות ביחד.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.