תחום הרובוטיקה משגשג – אבל מהי תרומתו לתעשייה הישראלית?

רובוטיקה הוא לא רק תחום שמשגשג ברחבי העולם. גם בארץ הוא מקדם את התעשייה המקומית, שהיא בין המתקדמות בעולם. אלה כמה דברים, שכדאי ומעניין לדעת על נושא זה.

המנוע שמאחורי הייעול המתמיד

פעילויות הייצור במפעלים ובעסקים שונים, מאפשרת לספק לאוכלוסיה רמת חיים גבוהה. מאחורי הקלעים, פעילות זו עוברת שיפור מתמיד, במגוון היבטים. טכנולוגיות חדשות נכנסות לתמונה ומאפשרות להשיג יותר, תוך השקעת פחות משאבים. בשלב די מוקדם, גילו למשל את היתרונות של רובוטיקה למפעלים, שם היא קיבלה ועדיין מקבלת ביטוי רחב במיוחד. בישראל הטכנולוגיה היא תחום מתקדם מאוד, מזה שנים. הדבר מתבטא במידה שבה המדינה ממוקמת בעולם בחדשנות הייטק ובטכנולוגיה בכלל. הקידמה הזו מתבטאת גם במפעלים למיניהם ובכל מקום שבו דרושה רובוטיקה. אגב, המדינה מקדמת את הנושא באופן שיטתי, כולל מתן מענקים לעסקים, על הטמעת רובוטיקה בקווי הייצור שלהם.

כך זה מתבטא בשטח

רובוטיקה מתבטאת באופנים רבים, כולל בדרכים הבאות:

  • מרכיבים במהירות ובמדויק – סוג יישום נפוץ וותיק במיוחד של רובוטיקה, הוא בהרכבת מוצרים שונים. הרובוטים עושים זאת במהירות ובמדויק.
  • בודקים ביעילות – מערכות רובוטיות מסוגלות גם לבדוק מוצרים קיימים, בכדי להבטיח תקינות ועמידה בתקנות שונות.
  • מקלים על עובדים אנושיים – רובוטים שמחליפים עובדים, עושים זאת פעמים רבות בעבודות שלא קלות עבורם לביצוע.
  • מצמצמים סיכונים – כמו כן, אוטומציה ורובוטיקה עשויים לצמצם סיכונים לבני אדם, בתהליכי ייצור שכרוכים בסכנות שונות.

 

 

מגמות משפיעות

מדובר בתחום דינאמי, אשר מתקדם ללא הרף. למשל

  • קידום החדשנות – הטכנולוגיה מתקדמת ללא הרף ורואים זאת למשל בנושא של "קובוטים" אלה הם רובוטים "קולבורטיביים", כלומר שיתופיים. רובוט תעשייתי רגיל נדרש לעבוד בסביבה מגודרת, בכדי לשמור על בטיחות העובדים שבקרבתו. קובוט לעומת זאת, בנוי מראש לעבוד לצד עובדים אנושיים, מבלי להציב להם כל סיכון. די קל ללמוד כיצד לעבוד עם collaborative robot וקל לתכנת אותו. כיום הוא תופס את מקומו לצד סוגי רובוטים אחרים ומרחיב מאוד את האפשרויות של אוטומציה בעסקים.
  • הוזלת המוצריםטכנולוגיות מתוחכמות כאלה אינן זולות. לכן, מגמה משמעותית מאוד, היא ההוזלה ההדרגתית שרואים במוצרים לאוטומציה ורובוטיקה. כך ניתן ליישם אותם, גם בעסקים קטנים יחסית.
  • התפתחויות בראייה הממוחשבת – מצלמות משולבות במערכות אלה, בכדי לאפשר לאוטומציה לקחת בחשבון את מה שמתרחש בפועל בשטח. תחום זה של "ראייה ממוחשבת" מוסיף ומתפתח. הוא מאפשר כיום בין השאר לזהות חפצים במרחב תלת ממדי, דבר שמרחיב את האפשרויות ביישום טכנולוגיה כזו בייצור.

ארק אוטומציה – בחזית הרובוטיקה המקומית

ארק אוטומציה היא חברה שמתמחה בתחום זה ואשר מסייעת לעסקים לתכנן ולשפר תהליכי ייצור שונים. לחברה ניסיון רב בכך עם סוגי תעשייה שונים, אם זה תעשיה מסורתית, חברות בתחום הפלסטיק, מיכשור רפואי, חקלאות ועוד. החברה עובדת עם רובוטים מסוגים שונים (SCARA, שישה צירים ועכביש) והיא מנוסה בעיסוק במכונות הרכבה, מכונות סדרתיות, מכונות בדיקה ועוד. שירותי החברה עשויים לסייע לכם להשיג חסכון משאבים ניכר ולשפר את הרווחיות של העסק בכלל. בפנייה לארק אוטומציה, יעמוד לרשותכם ניסיונם של צוות מהנדסי המכונות, מומחים לחשמל, בקרה ותוכנות PLC ואנשי הרכבה. תוכלו להתייעץ, להיעזר בחברה לשם תכנון מערכות חדשות, שיפור מערכות קיימות ועוד. כלומר, זהו פתרון לכל צרכי הרובוטיקה והאוטומציה שלכם, במקום אחד.

לסיכום

הרובוטיקה המתקדמת מספקת כלי רב גוני ויעיל מאוד עבור התעשייה לסוגיה. עובדה זו, בשילוב בשלות התחום, יכולים לסייע לכל עסק מקומי שמעוניין לשדרג את יכולותיו בייצור.