עוזרים אחד לשני: על פועלה המרגש של עמותת עזר מציון

אנשים טובים באמצע הדרך – עמותת עזר מציון היא גלגל ההצלה של משפחות רבות בישראל, המוצאות את עצמן בסיטואציות מורכבות הדורשות סיוע בריאותי במגוון תחומים. איך היא פועלת ומה כדאי לדעת עליה? כל הפרטים במאמר זה.

שירותי העמותה

פועלה המדהים של עמותת עזר מציון נפרש על גבי מספר תחומים. הנה הראשיים מביניהם:

המאגר הלאומי לתורמי מח עצם

עמותת עזר מציון מנהלת את המאגר הלאומי לתורמי מח עצם, אשר נוסד ב1998 ומאז הצטרפו אליו למעלה מ- 1,069,926 תורמים אפשריים. הוא מתנהל בהתאם לסטנדרט הבינלאומי של ארגון WMDA, ופועל יחד עם צה״ל בכדי שכל חייל יוכל להצטרף למאגר כבר בשרשרת החיול. איך הוא עובד? כל שנה מתקבלות אצל עמותת עזר מציון אלפי בקשות לאיתור תורם על ידי מגוון מרכזים העוסקים בהשתלות מרחבי העולם, ועד היום בוצעו בזכות מאגר זה כ- 4,320 השתלות מצילות חיים.

האגף לבריאות הנפש

כחלק מפועלה של עמותת עזר מציון, ישנו אגף שכל פועלו מתרכז בבריאות הנפש. המרכז מעניק שירותים רבים בתחום, למשל:

  • שיקום תעסוקתי
  • מרכזי חברה ופנאי
  • מרכזי ייעוץ למשפחות נפגעי נפש
  • קו תמיכה טלפוני – ״ידידי נפש״
  • קו חם להתייעצות, אבחון וקבלת חוו״ד מקצועית לבעיות רגשיות ונפשיות

ועוד. כ-5,00 אנשים משתמשים כיום בשירותיו של האגף, והוא מזמין כל איש ואישה במצוקה ליצור עימם קשר ולקבל עזרה.

 

 

בית ״אורנית״

בית ״אורנית״ הינו מרכז הנמצא בפתח תקווה, צמוד לבית החולים לילדים ״שניידר״, ומתעסק בהענקת תמיכה וסיוע לחולי סרטן ומשפחותיהם. הוא מעניק אירוח מלא לחולים ולמשפחותיהם, יחד עם תמיכה טיפולית מקצועית, תעסוקה מסיחת דעת מהמחלה הקשה, והרבה חום ואהבה לכל הנכנס בדלת. במרכז פועלים בנוסף לכך גם מתנדבים ועו״סים, המעניקים מעטפת חמה ותומכת לחולים ומשפחותיהם, בכדי להקל כמה שניתן ובכל דרך אפשרית.

האגף לסיעוד ותמיכה בקשישים

אל תשליכני לעת זקנה – עמותת עזר מציון מתחזקת אגף שתפקידו לסייע לקשישי ישראל אשר לא שפר עליהם מזלם. פעילות האגף כוללת תמיכה, מעטפת בריאותית, מגוון שירותי סיעוד ומערך סיוע לאספקת ארוחות חמות, הסעת מוגבלי תנועה באמבולנסים והשאלת ציוד רפואי ושיקומי.

עמותת עזר מציון

המלאכים של עמותת עזר מציון פועלים כל יום, כל היום, מסביב לשעון, בכדי לשפר את מצבם ולתמוך בחייהם של אלפי אנשים ברחבי הארץ. הם משקיעים זמן, כספים, והמון מאמצים בכדי לשפר ולו בקצת את חייהם של החולים, הקשישים, הבודדים והנזקקים לתמיכה, בכל דרך אפשרית. הם מפעילים עשרות מרכזים ברחבי הארץ, כל אחד מהם למטרה שונה, אך לכולם תקווה משותפת: להוות נקודת אור עבור אלו שלא שפר עליהם מזלם, ולהיות שם בשבילם בתקופות החשוכות ביותר בחייהם.

איך אתם יכולים לעזור?

עמותת עזר מציון פועלת בכל הכוח בכדי לסייע לאוכלוסיות במדינה שזקוקות לתמיכה, סיוע רפואי, שיקומי או בריאותי מציל חיים. בכדי שהם יוכלו להמשיך לעשות את עבודת הקודש הזו, הם זקוקים לכמה שיותר תרומות מהציבור. בכדי לתרום לפועלה של עמותת עזר מציון אתם יכולים להיכנס לאתר העמותה, ללחוץ על לשונית ׳לתרומה׳ ולתרום כל סכום שתוכלו, בידיעה שהוא יגיע למטרה הכי טובות שאפשר לבקש. מעוניינים להתנדב? באתר של עמותת עזר מציון תוכלו לבחור באיזה תחום תרצו להתנדב וליצור קשר עם מנהלי האגף הרלוונטי כדי שתוכלו להתחיל לעזור בהקדם.

לסיכום

מאז 1954, עמותת עזר מציון פועלת בתחום התמיכה הרפואית ברחבי הארץ, מפעילה עשרות מוקדים, מעסיקה אלפי מתנדבים ומשקיעה מאמצים רבים בסיוע למעל 720,000 איש ואישה, בכ-31 ערים, 24 שעות ביממה במגוון תחומים.