טיול משפחתי בירושלים: 5 אטרקציות מהנות בעיר הקודש

ירושלים היא עיר נהדרת לטיול משפחתי. לא משנה מה העדפות שלכם ביומיום, סביר להניח שבירושלים תוכלו למצוא את כל מה שאתם רוצים כדי להרכיב את הטיול המושלם. כדי שלא תצטרכו לחפש בעצמכם, ולהפסיד את הדברים המובילים, אספנו עבורכם מספר אטרקציות שיוכלו להרכיב עברכם טיול משפחתי בלתי נשכח. כל מה שנשאר לכם זה פשוט להגיע לעיר.

על ירושלים

ירושלים, עיר הבירה של מדינת ישראל נחשבת לאחת הערים המיוחדות ביותר בעולם. העיר המקודשת ליהדות, לנצרות ולאסלאם גם יחד, מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים מישראל ומחוצה לה. את ירושלים קשה לכסות גם במספר שנים, אולם בכל ביקור בה תוכלו לחוות חלק אחר של העיר. לפניכם סקירה על 5 אתרים שיהפכו את הביקור שלכם בירושלים להרבה יותר כיף.

מלון יערים

לאור הביקוש הרבה שיש לתיירות בירושלים, כדאי לסגור מראש מלון בירושלים. ההמלצה שלנו עבורכם היא לקבוע את מקום הלינה שלכם במלון יערים ששוכן במעלה החמישה בסמוך לעיר. היתרון במלון הזה הוא שהוא מאפשר לכם להתנתק מכל ההמולה שיש בירושלים, בלי לוותר על הקרבה לעיר.

המלון שוכן במעלה החמישה שנמצא בהרי ירושלים, ובתוך כמה דקות תוכלו למצוא את עצמכם בליבה של עיר הבירה. מנגד, השקט שבו תהיו ייתן לכם תחושה שאתם נמצאים באזור אחר לגמרי.

 

 

מתחם התחנה

מתחם התחנה שוכן בין תיאטרון החאן לבין גם הפעמון, והוא מהווה מתחם בילוי מרכזי בדרום העיר. במתחם ישנן בתי קפה, מסעדות ושלל אטרקציות שמיועדות לילדים. את הבילוי תוכלו לסיים בהליכה נעימה לאורך הטיילת בפארק המסילה.

שוק מחנה יהודה

אתר נוסף שלא כדאי לוותר על ביקור בו הוא כמובן שוק מחנה יהודה. בעוד שבעבר השוק היה בעיקר אזור מסחר, כיום לפחות מחצית מהשוק הפך לאזור בילוי שוקק חיים גם בשעות הערב. לצד הדוכנים המסורתיים שיש בשוק תוכלו למצוא בו גם בתי קפה, מסעדות, ברים ועסקי אוכל מיוחדים. בשוק ניתן לבלות לאורך כל שעות היממה, כאשר יום שישי נחשב ליום המיוחד ביותר בו.

הספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית אולי לא עונה במדויק להגדרה של אטרקציה, אבל עבור אוהבי ספר מדובר על גן עדן של ממש. הספרייה הוקמה עוד לפני המדינה עצמה, והיא למעשה נועדה לאסוף את כל אוצרות הרוח של העם היהודי מאז ומעולם. בספרייה מוחזקים מיליוני פריטים, כאשר חלקם נחשבים לנדירים במיוחד. בספרייה ישנם אולמות קריאה, תערוכות, ימי לימוד ואף ערבי שירה.

בשנים האחרונות נבנה לספרייה משכן חדש, אליו היא אמורה לעבור בתקופה הקרובה. אז אם אתם רוצים להנות מחוויה אינטלקטואלית ממעלה ראשונה, אל תוותרו על ביקור בספרייה הלאומית.

גן החיות התנכ"י

אם יש לכם אהבה לחיות, ביקור בירושלים לא יכול להתחיל בלי טיול בגן חיות התנכ"י. גן החיות שנחשב לייחודי מסוגו מחזיק מינים רבים של חיות, ומאפשר לכם להנות מחוויית צפייה קרובה ברובן. לפני כמה שנים נפתח בגן החיות אקווריום אדיר ממדים, שמכיל סוגים רבים של דגים וחיות מים. הטיול בגן החיות מתאים במיוחד עבור ילדים, אבל אין ספק שגם מבוגרים יוכלו מאוד להנות ממנו.

לסיכום

כדי לא לפספס שום דבר חשוב בביקור בירושלים, חשוב להבין מראש מהם האתרים המרכזיים בהם אנחנו רוצים לבקר. כאן קיבלתם סקירה על חמישה אתרים מרכזיים בעיר, שמתאימים להרבה סוגי אנשים. את בחירת האתרים חשוב לעשות בהתאם למשתתפי הטיול, וכך תגיעו למצב שבו כל אחד יוכל להתחבר לירושלים דרך אתר מסוים שבו הוא ביקר במהלך הטיול לעיר.