מצווה לשמח ילדים חולים: הכירו את העמותה שמגשימה חלומות

לצערנו מחלות פוגעות לא רק באנשים מבוגרים אלא גם בילדים. הם נאלצים להתמודד עם מציאות לא פשוטה שמשפיעה על גופם וגם על המצב הנפשי שלהם. למזלנו יש עמותות שונות שמנסות לשפר את מצב רוחם של הילדים, ביניהן עמותת משאלות. אז מדוע חשוב לשמח ילדים חולים וכיצד ניתן לעשות זאת?

הפחתת מתח וחרדה

כאשר ילדים מאושפזים בבתי חולים או מתמודדים עם מחלות קשות, הם חווים לרוב הרבה מאוד רגשות, מפחד וחרדה ועד עצב ובדידות. אם מבצעים פעולות מסוימות שיכולות לשמח אותם, ניתן להפחית את רמות הלחץ, המתח והחרדה ולעזור להם לחוות חוויה חיובית ומרגיעה יותר. זה יכול לעזור לשפר את מצב הרוח שלהם וגם את תחושת הרווחה הכללית, שבהמשך יכולה להשפיע לטובה על תהליך ההחלמה שלהם.

חיזוק מערכת החיסון

הידעתם? מחקרים רבים הראו שעידוד רגשות חיוביים אצל ילדים חולים יכול לחזק את המערכת החיסונית שלהם ולעזור להם להילחם במחלות שונות. על כן כשמשמחים ילדים חולים אפשר לעזור להם להתגבר על המחלה ולהחלים מהר יותר. בין הדברים שהכי משמחים ילדים הוא צחוק, שהוכח כבעל השפעה חיובית ביותר מאחר והוא מעודד ייצור תאי דם לבנים, שמסייעים במאבק בזיהומים ומחלות.

 

 

יצירת הסחת דעת

כשילדים חולים, הם נאלצים לבלות הרבה זמן בבית חולים או בבית שלהם, דבר שיכול להיות משעמם ובודד. על ידי ביצוע פעילויות מהנות, הגשמת משאלות או יציאה לטיולים, אפשר לעזור להם להסיח את דעתם מהמחלה והטיפולים הרפואיים ולייצר עבורם הסחת דעת הכרחית – ובכך עמותת משאלות מסייעת. דבר זה יכול גם לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות שלהם, מה שיכול לעזור להם להתמודד טוב יותר עם הטיפולים השונים.

שיפור בריאות הנפש

מחלה קשה יכולה לגבות מחיר מבריאותו הנפשית של הילד ולגרום לו להרגיש תחושות של עצב, דיכאון וחוסר תקווה. אך אם משמחים אותו- הבריאות הנפשית שלו יכולה להשתפר. הגשמת משאלות מרגשות לדוגמה יכולה להשפיע על איכות חייהם לטווח הארוך ולטווח הקצר.

בניית חוסן

התמודדות עם מחלות ואשפוז בבית חולים יכולה להיות חוויה מאתגרת וקשה לילדים. אם אתם מנסים לשמח אותם במגוון פעולות שונות, אתם יכולים לעזור להם לבנות את החוסן שלהם וללמד אותם כישורי התמודדות שהם יוכלו להשתמש בהם בהמשך חייהם. דבר זה יכול לעזור להם להתגבר על אתגרים ומכשולים עתידיים בקלות ובביטחון רב יותר.

איך לשמח ילדים חולים?

קיימות מגוון דרכים לשמח ילדים חולים, וזאת בהתאם לגיל שלהם, תחומי העניין והיכולת שלהם. אחת מהן היא להגשים חלום שיש להם. לכל ילד יש חלום עליו הוא חושב כבר שנים. אם זה לפגוש את המוזיקאי האהוב עליו או להיות כבאי ליום אחד- אלו הם דברים שכל ילד ישמח שיקרו אבל נדיר שהם אכן קורים. אם אפשר לארגן הגשמת משאלה עבור ילד חולה- מדובר בדבר גדול ומשמעותי. עמותה כמו עמותת משאלות יכולה לעזור בכך.

יש כמובן עוד דרכים, ביניהן תרומה של צעצועים ומשחקים, ארגון של טיולים למקומות מהנים, שיחה קשובה ומשמעותית ועוד.

לסיכום – על עמותת משאלות

עמותת משאלות הוקמה במטרה לעזור לילדים להצליח להתמודד באופן טוב יותר עם הקשיים שמלווים אותם בעקבות מחלה. את זה העמותה עושה באמצעות הגשמת משאלות שונות של הילדים. לאורך השנים העמותה הצליחה לשמח ילדים רבים ולעזור להם בהפחתת ההשפעות השליליות שיש למצבם עליהם. אם אתם מכירים מישהו שיכול להרוויח מפעולותיה של העמותה או מעוניינים לתרום- צרו קשר.