נוסעים בטוח: מה כדאי לבדוק ברכב לפני שמתחילים בנסיעה?

זה נכון שלא תמיד ‏אנחנו יכולים להשפיע על התנועה סביבנו ולפעמים בכביש אנחנו פוגשים הפתעות לא צפויות. זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו דווקא רוצים שתעשו את כל הבדיקות ברכב לפני שאתם מתחילים בנסיעה, על מנת שתוכלו ליהנות מנסיעה בטוחה ורגועה. אז מה צריך לבדוק ברכב לפני שמתחילים בנסיעה? ‏מתחילים.

ודאו שהצמיגים תקינים

ברכבים החדשים יש נורת חירום שמתריעה על כך שלחץ האוויר בצמיגים נמוך מהרגיל. במידה וזה המצב גם אצלכם, גשו כמה שיותר מהר לתחנת הדלק הקרובה ומלאו אוויר. ברכבים ישנים זה קצת יותר מורכב ‏מכיוון שאין נורת אזהרה. ‏לכן, לפני שאתם מתחילים בנסיעה הציצו על הצמיגים שלכם ובדקו שלא חסר אוויר. תוכלו לבעוט בצמיגים קלות באמצעות הרגליים שלכם ולבדוק ‏שלחץ האוויר ‏לא נמוך מדי. אגב, אסק רלב"ד עונים על השאלה כל כמה זמן מחליפים צמיגים, שווה להציץ.

בדקו מראש כמה דלק יש

נפתח בשורה התחתונה, אל תתחילו בנסיעה אם נורת הדלק ברכב דולקת, בטח ובטח אם אתם יוצאים לנסיעה ארוכה. זה הזמן לגשת לתחנת הדלק הקרובה ולמלא דלק כדי שלא תתקעו באמצע נסיעה. אגב, תוכלו להיעזר בפיצ'ר של תוכנת ווייז שמראה היכן נמצאת תחנת הדלק הכי קרובה, זה יעזור לכם מאד.

בדקו אם יש נורת חירום

‏ברוב המקרים נורת חירום ברכב נראית כמו סימן קריאה ‏בצבע צהוב. זה לא באמת משנה איזו תקלה יש לכם ברכב, אם אתם מזהים שנורת חירום כל שהיא דולקת ברכב אל תתחילו בנסיעה. יש נורות חירום מסוימות בצורות ספציפיות, כמו למשל הנורה של המצבר, ‏אבל יש מקרים שלא תוכלו לדעת באיזו תקלה מדובר. במצב כזה אנחנו ממליצים לכם לגשת למוסך הקרוב ביותר ולבקש מהמוסכניק לבדוק לכם את הרכב.

 

 

בדקו את תקינות הווישרים

‏זה לא משנה אם עכשיו זה חורף או קיץ, אל תתחילו בנסיעה עם הווישרים של הרכב לא תקינים. הפעילו את הווישרים ובדקו מראש שיש לכם מים במיכל שלהם. בכל אופן, אנחנו ממליצים לכם להחזיק ברכב ‏נוזל וישרים נוסף על מנת שתוכלו למלא בעת הצורך. כמו כן, מומלץ מאוד לוודא מראש שהווישרים לא יבשים או קרועים, וישרים כאלה לא יעשו את העבודה כמו שצריך וזה ודאי יפריע לכם בנסיעה כשיש גשם בחוץ.

‏בדקו שהמראות מכוונות

‏לפני שאתם מתחילים בנסיעה ודאו שהמראות מכוונות ואם לא כוונו אותן לפני כן. ‏ברכבים החדשים יש כמובן מראות חשמליות שניתן לכוון בקלות באמצעות כפתור. ברכבים הישנים תצטרך לכוון את המראות בצורה ידנית, זה גם לא מסובך כל כך. בכל אופן, כוונו את המראות כך שתראו את ‏הדפנות של הרכב שלכם וגם את הכביש. ‏כמובן שאם אחת מהמראות ברכב שבורה, סדוקה, תלושה או שלא ניתן לכוון אותה, אל תתחילו בנסיעה וגשו למוסך הקרוב ביותר אליכם.

ודאו שיש לכם אפוד זוהר ברכב

‏לפני שאתם מתחילים בנסיעה ודאו שיש לכם אפוד זוהר ברכב. האפוד הזה נועד למקרים בהם תצטרכו ‏לעצור את הרכב בשוליים ולצאת ממנו על מנת לתקן תקלה כזו אחרת. במצב כזה, אתם צריכים ללבוש אפוד זוהר על מנת שנהגים אחרים בכביש ישימו לב אליכם. ‏בכל מקרה וללא קשר לאפוד הזוהר, אנחנו ממליצים לכם לא לעצור בצד הדרך אם אתם לא חייבים, זה מסוכן מאוד ועלול לגרום לתאונות קשות מאוד.

‏לסיכום

לפני שאתם מתחילים בנסיעה אנחנו ממליצים לכם לעשות את כל הבדיקות החשובות על האלו על מנת שתוכלו ליהנות מנסיעה בטוחה, שקטה ורגועה.