תפנית מציגה ERP – כל מה שצריך לדעת על המערכת במקום אחד

אחת ממערכות התוכנה החשובות ביותר בעסקים, היא מערכת ERP. בתחום זה, תפנית של מטריקס בולטת במיוחד וגם יוצאת דופן. מהו ERP? מה מציעה תפנית? ומה מיוחד בה?

מהו ERP?

המחשוב מהווה אמצעי חשוב מאוד בעסקים, מזה שנים, אשר חיוני לשם התמודדות עם הפעילות השוטפת. בתחום זה התפתחו פתרונות שונים, בהתאם לצורך ולאורך השנים. אלא שיכולות טכנולוגיות אלה, מגיעות עם סיבוכים שונים. המערכות דורשות תחזוקה רבה ומורכבותן מציגה תקלות ואתגרים טכניים רבים. ככל שעסקים גדלים, כך מורכבות זו הולכת וגדלה וגובר הנטל של התמודדות עם המצב. Enterprise Resource Planning היא תפיסה, אשר באמצעותה ניתן לפשט זאת וגם להתייעל בו זמנית. באמצעות מערכת לניהול ובקרה מסוג זה, ניתן לרכז למקום אחד, הן את הטיפול בתהליכים עסקיים והן את המידע שמשמעותי לשם כך. הגישה למערכת מתבצעת דרך ממשק אחיד – העובדים לא נדרשים ללמוד ממשקים שונים לתוכנות שונות. המידע שמאחורי הקלעים אחיד ויש פחות אם בכלל כפילויות מידע בין מערכות. היכולות השונות של המערכת מובנות בה מראש ולכן, מתחברות זו לזו היטב ובאופן טבעי.

מבנה מאוחד וגמיש

ERP מתבסס על גישה של "מודולים" – רכיבי תוכנה שמתמחים בדברים שונים, אך גם מתחברים לעבודה משותפת, באופן קל ומודולארי. ניתן לבחור מודולים לשימוש לפי הצורך – העסק אינו מחויב לבחור בחבילת ERP אחידה. ניתן אפילו לפתח בקלות יחסית, מודולים חדשים לפי צרכי כל עסק. בהמשך לאותה גישה מודולארית, חבילת ה-ERP עצמה מתחברת היטב למגוון מערכות אחרות, ככל ובמידה שהדבר נדרש.

 

 

החשיבות העסקית

החשיבות העסקית של מערכות כאלה גדולה ביותר. מהיבט ניהול המידע, מתקבלת באמצעותן "גרסה אחת של האמת". כלומר, מנהלים שמבקשים לדעת מה קורה בעסק, יוכלו לראות במערכת מידע עדכני ומדויק. זאת, בשונה ממצב שבו מידע על לקוחות למשל, מפוזר בין תוכנות שונות. מה המידע הכי עדכני? במקום לנחש ולהעריך, מוטב לרכז מידע כזה במקום אחד, מסודר ורשמי. טעויות ותקלות מתרחשות תמיד, אך בגישת ה-ERP הן מתקרבות למינימום האפשרי. מצב דברים כזה, מקל על מקבלי ההחלטות בעסק לקבל החלטות מדויקות ויעילות יותר. מהיבט ניהול התהליכים העסקיים, גם כן מתקבל ייעול רב, תודות לריכוז כל הפעילויות במערכת אחת.

מה היא תפנית ומה מיוחד בה?

תפנית איננה מערכת ERP רגילה, מבחינה זו שהיא מותאמת מראש למגזרים עסקיים ספציפיים. מגזרים אלה, כוללים חברות שירותים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, מרכזים רפואיים, עסקים בתחומי היבוא ושיווק מוצרי הצריכה, יבואני רכב, ליסינג והשכרה, חברות אשראי חוץ בנקאי, עסקי קמעונאות, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מי שעוסקים בניהול מרכזים לוגיסטיים, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה) ובתי דיור מוגן. עבור מגזרים אלה, תפנית מהווה פתרון בסט אוף בריד, שהוא ייחודי וייעודי. חשוב להדגיש, שתפנית היא מערכת לעסקים גדולים.

קצת על מטריקס

מערכת ה-ERP תפנית מפותחת בידי חברת הטכנולוגיה מטריקס. זו היא חברת טכנולוגיה ותיקה מאוד בארץ, מוערכת ובולטת בתחומה. מטריקס מפתחת את תפנית במשך כשני עשורים, באופן רצוף ומתמשך. במהלכו, מוכנסים למערכת שכלולים שונים וכן שיפורים ותיקונים ככל הנדרש. הפיתוח מרוכז במקום אחד, באופן אשר מקדם אינטגרטיביות בין הרכיבים השונים של תפנית. במערכת מתבטאים בשורה התחתונה, ידע רב שצברה החברה בנושא ERP, כמו גם מחקר מתמשך של דרישות השוק המקומי בנושא זה.

לסיכום

היכרות עם תפנית, תמחיש לכם כיצד ניתן ליישם ERP, באופן מתוחכם ומשתלם מתמיד.