משפצים את הבית? כל הסיבות לבחירת אדריכל לשיפוץ

תהליך שיפוץ הבית הוא תהליך מורכב, גם כאשר מדובר בשיפוץ של חדר אחד ובוודאי כאשר מדובר בשיפוץ של כל חלל. על מנת להגשים את החזון העיצובי שלכם כמו גם שמירה על מסגרת התקציב, מומלץ ליצור קשר עם אדריכל בעל ניסיון אשר ילווה אתכם לכל אורך הדרך. מדוע כדאי דווקא לעבוד עם אדריכל ולא לבצע את התכנון לגמרי בעצמכם? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

עמידה בלוחות הזמנים

כל עיכוב ולו הקטן ביותר בתהליך השיפוץ עשוי להוביל להוצאה כספית נוספת כמו גם עיכוב בתהליך הכניסה לבית. בשביל להימנע מכך, עבודה צמודה עם אדריכלים מקצועיים במרכז הארץ מהווה את הדרך הטובה ביותר לשמור על מסגרת לוחות הזמנים, ואף להוביל לחתור לסיום תהליך השיפוץ לפני המועד הצפוי, כל זאת כחלק מניסיון עשיר בתחום אשר נועד להוביל להשלמת הפרויקט בהתאם לשביעות רצונכם ועם שימת דגש על ניצול מלא של התקציב לטובת השלמת הליך השיפוץ.

חיסכון כספי משמעותי

תכנון לא מדויק יגרור הוצאות כספיות כבדות בהמשך. תפקידו של האדריכל הוא לקחת את החזון שלכם וליישם אותו בפועל, מתוקף תפקידו כאיש מקצוע אשר אמון על שרוטט ותכנון שיפוץ הבית – החל מעיצוב של חדר ההורים ועד קבלת החלטות לגבי התקנה של אלמנטים כמו למשל בריכה. החיסכון הכספי הוא עצום בעת עבודה עם אדריכל בעל ניסיון, ועל כן בתהליך קבלת ההחלטות מומלץ לבחון היטב את הניסיון והוותק מתוך מטרה להבטיח כי התקציב מנוהל על הצד הטוב ביותר.

 

 

התמודדות מול הרשויות

בתהליך של שיפוץ הבית אתם צריכים לעבוד אל מול הרשויות – החל מוועדת התכנון המקומי ועד מהנדס העיר. ההתמודדות מול הרשויות עשויה להיות מאתגרת למדי לציבור הרחב, אולם אדריכל אשר בקיא בתחום ידע לפעול בשמכם ולקדם את קבלת האישורים לטובת התחלת תהליך השיפוץ המתבצע כחוק. כל חריגה מהחלטות הוועדות כמו למשל חריגת בנייה עשויה לחשוף אתכם לקנסות ואפילו דין פלילי. בשל כך, עבודה עם אדריכל היא חיונית גם בהיבט הזה.

שימוש בתוכנות מתקדמות

העידן שבו אדריכלים היו מבצעים את תהליך התכנון באופן ידני נעלמו מהעולם, ועדות לכך ניתן למצוא בשימוש הולך וגובר בטכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשרות לאדריכל להציג את התוכנית באופן מלא ועם דיוק מקסימלי. היכולת להשתמש באותן תוכנות לטובת יצירה של תכנון אדריכלי תאפשר לכם לבחון בזמן אמת את ההתקדמות של הפרויקט לצד עבודה משותפת על אלמנטים מיוחדים ואיכותיים, כאשר בכל זמן ניתן לבצע שינויים המתבצעות באמצעות מעורבות מלאה של האדריכל בתהליך העבודה.

בדיקה מתמדת

אחד מהתפקידים של האדריכל הוא לבצע בדיקות בשביל להבטיח כי חומרי הגלם בהם נעשה שימוש הם חומרים איכותיים ואף החלפתם בהתאם לצורך, כחלק מהבנה כי שימוש בחומרים הוא קריטי לטובת השלמת הבנייה בהתאם לתו התקן ועם שימת דגש על עמידות לאורך זמן.

לסיכום

יצירת קשר עם אדריכל מומלץ היא חיונית בעבור כל אדם אשר מחליט לשפץ את הבית, בין אם מדובר בשיפוץ קטן יחסית ובין אם מדובר בשיפוץ נרחב שמתחיל מאפס. כיום ניתן לבצע את תהליך האיתור באופן קל וזמין יותר מאי פעם, כאשר רשת האינטרנט ובייחוד אתר שיפוצים פלוס מהווה כר פורה לידע ואיתור של אדריכלים בעלי ניסיון ושם בתחום אשר ידעו להוציא לפועל את החזון שלכם לכדי יצירה של בית חלומות, בהתאם למסגרת התקציב ועם עבודה צמודה שיכולה אפילו להפוך לחברות אמת, בעקבות עבודה משותפת על פרויקט חיים.