עיצוב חדר הורים: חוקי הברזל לעיצוב פנים מושלם

לעיצוב של חדר הורים יש משמעות אדירה הן מבחינת התחושה הכללית אבל גם מבחינת איכות השינה ואפילו הבריאות שלכם. אם עד לפני מספר שנים נדרש היה לפנות למעצב/ת פנים לטובת עיצוב החדר כמו גם להשקיע לא מעט כסף, כיום כל אחד יכול ליצור מקום מפלט חמים, מרגיע ואינטימי ממנו לא תרצו לצאת בעלות נוחה ועם שימת דגש על עיצוב מדויק התואם את הטעם האישי. בשביל לסייע לכם לעצב את החדר, להלן חמישה חוקי ברזל לעיצוב פנים מושלם ועל זמני, כך שגם אתם תוכלו ליצור חדר שינה יפהפייה:

עיצוב המיטה

המיטה היא האלמנט הבולט ביותר בעיצוב של חדר שינה. לכן, כאשר מתחילים לעצב את חדר השינה חשוב להקדיש זמן לעיצוב המיטה כמו גם לבחירה במזרן איכותי שישרת אתכם למשך שנים רבות. כיום דרך הרשת ניתן לבצע רכישה של מיטה מעוצבת בהתאמה אישית, כאשר במקביל קיימים מגוון של מזרנים אורטופדיים זוגיים שאפשר לבחור בהתאם לצרכים שלכם ועם שימת דגש על נוחות מנצחת. שימו לב כי עיצוב המיטה ובייחוד גב המיטה צריך להיות בהלימה עם העיצוב הכללי של החדר, מתוך מטרה ליצור מראה הרמוני. לאחר שבחרתם את המיטה ואת המזרן, השלב הבא הוא שילוב של פריטי טקסטיל.

בחירה בפריטי טקסטיל דקורטיביים

דווקא הדברים הקטנים הם אלו שיכולים לעשות את ההבדל בין חדר שינה מעוצב לבין חדר שינה משעמם. בחירה בפריטי טקסטיל דקורטיביים הכוללים בין היתר מצעים בצבעים בהירים לצד שטיח, וילונות וכן כריות מעוצבות יאפשרו לכם להכניס טקסטורה לחדר כמו גם נקודת מבט עם צבע, כל זאת כחלק מתהליך עיצוב מדוקדק אבל גם חסכוני. אם מדובר בחדר שינה קטן, העדיפו שלא להעמיס יותר מדי פריטי טקסטיל מאחר והם עלולים ליצור מראה כבד ואפילו מבולגן. בנוסף, בחרו בפריטים שמתכתבים האחד עם השני מבחינת הצבע, כחלק מיצירה של עיצוב פנים מושלם שלוקח בחשבון גם את הטקסטורה וגם את הצבע כחלק מהותי מתהליך העיצוב.

שימוש בפתרונות אחסון כחלק בלתי נפרד מהעיצוב

לסדר וארגון בחדר השינה יש חשיבות עצומה מבחינת העיצוב הכללי. להיכנס לחדר כאשר הוא מבולגן גורם לתחושה של כאוס, במקום תחושה של רוגע ואינטימיות. על כן, רצוי לבצע רכישה של פתרונות אחסון כמו למשל סלי קש בהם תוכלו לאחסן את השמיכות כמו גם קופסאות שקופות שהן גם יפות לעיניים אבל גם מאפשרות לכם לגשת בקלות לפריטים שלכם. כאשר החדר שלכם מאורגן ומסודר הוא הרבה יותר נעים ומזמין ובשל כך בתהליך העיצוב חשוב לקחת בחשבון גם את הנושא של פתרונות אחסון, כחלק בלתי נפרד  מהעיצוב הכללי.

עיצוב חדר הורים: חוקי הברזל לעיצוב פנים מושלם

סקלת צבעים רגועה ובהירה

הצבעים של החדר הם אלו שקובעים את הטון מבחינת האווירה. מאחר ומדובר בחדר שינה שצריך להיות מרגיע ונעים, עדיף לבחור בסקלת צבעים בהירה – תכלת, בז', לבן כהה או אפור בהיר. במידה ואתם רוצים להכניס דרמה לחדר ונקודת מבט מעניינת, ניתן בהחלט לבחור בקיר מרכזי כמו הקיר עליו מונחת המיטה ולצבוע אותו בצבע חזק כמו ירוק בקבוק, כחול רויאל או צהוב בהיר. מדובר בדרך נהדרת להכניס שובבות לחדר אבל גם אמירה אישית, כל זאת באמצעות בחירה בצבעים חזקים לצד צבעים בהירים שמשתלבים האחד עם השני בצורה הרמונית ומרגיעה.

תלייה של תמונות

דרך מצוינת להכניס חמימות אבל גם אמירה אישית לחדר יכולה להתבצע באמצעות תמונות משפחתיות או זוגיות. כיום ניתן להזמין דרך האינטרנט תמונות בהתאמה אישית הן מבחינת הגודל והן מבחינת המסגרת, כל זאת בעלות כספית נוחה ועם שימת דגש על איכות הדפסה יוצאת מהכלל. מדובר בטריק שלא מעט מעצבי פנים משתמשים בו בשביל לבצע תהליך של הלבשת קירות ערומים, בייחוד כאשר מדובר בחדר הורים.

לסיכום, עיצוב של חדר הורים מהווה חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הבית. הקדישו זמן לתכנון החלל באמצעות קבלת השראה דרך הרשתות החברתיות והיצמדו לטעמכם האסתטי, כל זאת מתוך מטרה ליצור חדר מזמין שממנו לא תרצו לצאת.