יוסי שינובר היועץ העסקי מסביר להורים: איך משלבים קריירה עם חיי משפחה?

אם אתם הורים, קרוב לוודאי שגם אתם נאבקים כדי לאזן בין דרישות הקריירה וחיי המשפחה. לעיתים קרובות הורים מרגישים שאין מספיק שעות ביום כדי להספיק הכול. מרבית ההורים עובדים ומתמודדים עם האתגר של למצוא איזון בין שאיפות הקריירה לבין האחריות המשפחתית. עם זאת, יש דרך לאזן בין הכול. במאמר זה היועץ העסקי יוסי שינובר יחלוק כמה מהאסטרטגיות שלו למציאת איזון בין השניים. הביאו דף ועט ובואו נתחיל.

סדרי עדיפויות

הצעד הראשון לאיזון בין קריירה למשפחה הוא קביעת סדרי עדיפויות. גם העבודה וגם המשפחה חשובים, אבל חשוב לקבוע מה מקבל עדיפות ובאילו מצבים. זה עשוי להיות כרוך בקבלת החלטות קשות הנוגעות לקריירה שלכם ולזמן שתקדישו לה. לדוגמה, אתם יכולים להחליט לעבוד במשרה חלקית או מהבית על מנת שתוכלו לבלות יותר זמן עם ילדכם. אולי בן או בת הזוג יכולים לעבוד במשרה מלאה בזמן שאתם תדאגו לאסוף את ילדכם מהמסגרות ולהכין איתם שיעורי בית. יוסי שינובר מציין כי חשוב לוודא עם המעסיק שתנאי העסקה מוסכמים על שניכם, כדי למנוע אי נעימויות בעתיד. בין אם מדובר בעבודה מהבית או מהמשרד, חשוב שתהיה תקשורת פתוחה וכנה עם המעסיק לגבי הצרכים שלכם כהורים. התאמת שעות העבודה לצורכי המשפחה או לקיחת חופשה בעת הצורך הם חיוניים לאיזון בין עבודה ובית.

 

 

ניהול הזמן שלכם

אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור הורים עובדים הוא ניהול יעיל של הזמן שלהם. בין עבודה, פעילויות בבית הספר, פגישות עם רופא ומטלות הבית, נראה שאף פעם אין מספיק זמן ביום. כדי להימנע מהצפה וייאוש, חשוב שתהיה לכם תוכנית ברורה כיצד תנהלו את הזמן שלכם. יוסי שינובר מציע ליצור לוח זמנים שמתעדף את המשימות והפעילויות החשובות ביותר שלכם. זה עשוי לכלול הקצאת זמנים ספציפיים לעבודה, זמן משפחה, פעילות גופנית ופעילויות חשובות אחרות. כך, תוכלו להבטיח שהזמן שלכם מנוצל ביעילות.

אסטרטגיה מועילה נוספת היא להאציל משימות ותחומי אחריות במידת האפשר. לדוגמה, אתה יכול לגייס את עזרתו של בן זוג, בן משפחה או מטפל בילדים כדי לסייע במשימות כגון איסוף הילדים מבית הספר או הכנת ארוחות. על ידי שיתוף עומס העבודה, באפשרותך לפנות זמן רב יותר לעבודה ולפעילויות חשובות אחרות.

פנו זמן לטיפוח עצמי

בעיצומו של ג'אגלינג בין עבודה למשפחה, קל להזניח את הצרכים שלכם. עם זאת, טיפול בעצמכם הוא חיוני לשמירה על רווחתכם הפיזית והרגשית, לא פחות מלהיות הורים ועובדים טובים. פינוי זמן לטיפול עצמי עשוי להיות כרוך בהקצאת זמן לפעילות גופנית, למדיטציה או לקריאת ספר, בין השאר. חשוב לזכור שטיפוח עצמי אינו מרמז על אנוכייות, אלא חלק הכרחי מלהיות אדם בריא ושלם. באמצעות מתן עדיפות לצרכים שלכם, תוכלו להפיק את המיטב מעצמכם, הן בסביבת העבודה הן במסגרת המשפחתית.

שמרו על גבולות

אחד האתגרים הגדולים ביותר עבור הורים עובדים הוא שמירה על גבולות בריאים בין העבודה לחיי המשפחה. עם השכיחות של טלפונים חכמים ומכשירים דיגיטליים אחרים, קל להרגיש בכוננות מתמדת. יוסי שינובר יועץ עסקי מסביר שכדי לשמור על גבולות בריאים, חשוב לקבוע הנחיות ברורות למתי תהיו זמינים למשימות הקשורות לעבודה ומתי תתמקדו במשפחה. הדבר עשוי לכלול הגדרת זמנים ספציפיים שבהם תבדקו את הדואר האלקטרוני או תקבל שיחות טלפון.

רשת תמיכה

לא משנה כמה טוב אתם מנהלים את הזמן שלכם, איזון קריירה ומשפחה עדיין יכולה להיות משימה מאתגרת. חשוב שתהיה רשת תמיכה של בני משפחה, חברים ועמיתים שיכולים להציע הדרכה, ייעוץ וסיוע בעת הצורך. זה יכול לכלול הצטרפות לקבוצת תמיכה להורים עובדים, גיוס עזרה של מטפלת או בייביסיטר, או פשוט פנייה לחברים ולבני משפחה לקבלת תמיכה רגשית. חשוב גם לקיים תקשורת פתוחה וכנה עם בן/בת הזוג לגבי הצרכים והחששות שלכם, ולעבוד יחד כדי למצוא פתרונות שעובדים עבור כולם.

זכרו מה המטרות שלכם

בסופו של יום, חשוב לזכור את המטרות ואת סדרי העדיפויות שלכם כהורים וכאנשי מקצוע. בעוד שללא ספק יהיו זמנים שבהם תרגישו מוצפים או לחוצים, חשוב שתישארו ממוקדים במטרות ארוכות הטווח שלכם ובסיבות מדוע אתם עובדים כל כך קשה באיזון הקריירה והמשפחה.

לסיכום

איזון בין קריירה למשפחה הוא משימה מאתגרת, אך בעזרת הטיפים של היועץ העסקי יוסי שינובר תוכלו לעשות זאת. תכנון קפדני, סדרי עדיפויות וניהול יעיל של הזמן שלכם הם רק חלק מהאסטרטגיות המעשיות שהוא חולק איתכם. עבור הורים פינוי זמן לעצמכם ומציאת רשת תומכת הם הכרחיים לשמירה על בריאותכם הפיזית והנפשית. נוסף על כך, אלה יתרמו לא רק לכם, אלא לכל המשפחה ולמקום עבודתכם.