איך בוחרים את החוג המתאים ביותר לילד?

יש הרבה יתרונות בלרשום את ילדכם לחוג, בין אם הוא בגיל הרך ובין אם הוא בן נוער, חשוב שהם יהיו מעורבים בפעילויות מחוץ לבית הספר. לדוגמה, שיעורי מוזיקה יכולים לבנות את כישורי התקשורת של ילדכם ושיעורי משחק יכולים לעזור לילדכם לשפר את ביטחון שלו מול קהל. הצטרפות לפעילות ספורטיבית יכולה ללמד את הילד על עבודת בצוות וכיצד להסתדר עם ילדים נוספים, וגם כמובן שמירה על אורח חיים בריא. ישנם מספר גורמים חשובים שעל הורה לחשוב עליהם לפני בחירת חוג עבור ילדו. לפניכם 5 טיפים שיסייעו לכם לבחור את החוג המתאים ביותר עבורו.

5 טיפים שיסייעו לכם לבחור חוג לילדכם

זהו עניין של הילד בתחום מסוים

מצאו תחום שנראה שהילד שלכם מתעניין בו – כי זה הצעד הראשון בחיפוש החוג, אתם כמובן לא יכולים לשלוח אותו לחוג שיהיה לו משעמם בו. אך אם יש לכם ילד בגיל הרך, אפשר לחפש חוג שאתם נהנים ממנו כהורים, כך תוכלו להיפגש עם הורים צעירים נוספים. ובאשר לילד גדול יותר, חשוב למצוא תחום שילדכם יאהב כי ככל שהחוג יעניין אותו, כך גדל הסיכוי שהוא יהיה מעורב יותר מבחינה חברתית ולימודית בחוג. אם למשל הילד שלכם מתעניין בגלישה, בדקו על חוגים לילדים בתל אביב כמו סקי מים למשל.

 

 

המלצות מחברים

בקשו המלצות מחברים, והורים אחרים הן משאב נהדר בעת החיפוש אחר החוג המושלם עבור ילדכם. סביר להניח שרבים מההורים שאתם מכירים כבר שולחים את ילדם לחוג. תוכלו גם פשוט לפתח שיחה עם הורים במגרש המשחקים הסמוך לביתכם, כך תוכלו לעשות מחקר קטן – כי הם כנראה יתנו לכם תשובות כנות אודות החוגים השונים בעיר שלכם. במקרים מן הסוג הזה, הורים מגלים ההדיות נפלאה, ורוצים להעביר מידע חיוני אחד לשני ובצדק.

חפשו באינטרנט

העזרו באינטרנט בחיפוש החוג המושלם. האינטרנט הוא משאב נהדר למציאת כמעט כל מה שאתם צריכים, כולל חוגים. אתם יכולים לחפש חוגים ספציפיים שיש בעיר שלכם. תוכלו להיכנס לאתר המתנ"ס העירוני למשל, או למרכזי חוגים אחרים.

האם החוג מתאים לכם, ההורים?

לפני שאתם חושבים על הצרכים הבלעדיים של הבן או הבת שלכם, חשוב לוודא שהחוג מתאים גם לכם. בדקו האם החוג מתאים לכם מבחינת התקציב, וגם מבחינת לוח הזמנים, כי גם אם מצאתם חוג מושלם, מישהו יצטרך להסיע את הילד שלכם לחוג, ואם באותו הזמן אתם בעבודה אז החוג לא יוכל לצאת לפועל. כמו כן, אם התכנון שלכם הוא בכלל חוג לתינוק בגיל הרך, שעדיין ישן במהלך היום, כמובן שאל תקבעו חוג על השעה הזו – אתם בכל זאת לא רוצים שתינוק יהיה נוכח בשיעור כשהוא עייף ועצבני.

רשמו את הילד לחוג שהוא יהיה ממנו!

הכי חשוב שתרשמו את הילד לחוג שאתם משוכנעים שהוא יעשה בו הרבה כיף. זה יכול להיות שזה חוג שיש בו פעילויות תחרותיות מאתגרות, או חוג בו לומדים בו משהו ממש כיפי שהבן שלכם מתעניין בו. אנחנו בטוחים שאם תקלעו באופן מדויק לטעמו לא יהיה מאושר ומסופק ממנו.

לסיכום,

אחרי המחקר המעמיק שעשיתם כל מה שנותר לכם לעשות זה פשוט לרשום את בנכם לחוג שהוא יאהב. כמובן שמומלץ להתייעץ איתו לפני שאתם בוחרים עבורו את החוג – הוא כנראה ייתן לכם מספר אופציות של דברים שמעניינים אותו, ובתוך זה תוכלו לתמרן בצורה חכמה ולבחור את החוג המתאים גם לכם וגם לו. ובאשר חוג לילד בגיל הרך, חשוב שהחוג יהיה בשעות שהילד ער בדרך כלל, וגם חשוב שזה יהיה חוג מהנה עבורכם ושלא תראו אותו כמטלה.