איך בוחרים רופא משפחה למשפחות מרובות ילדים?

כמעט ולא תצליחו למצוא הורה שיסכים עם האמרה כי בריאות הילדים שלו/ה היא הדבר החשוב ביותר שיש לדאוג לו ולשמור עליו מהרגע שהם נולדים ואפילו עוד מבטן אימם. הרבה פעמים, לפחות בשנים הראשונות של חיי הילדים, לא כל ההורים יודעים למי לגשת וממי לבקש עזרה במצבים רפואיים שונים וזה משהו שבהחלט עשוי להיות מאתגר. יחד עם זאת, ככל שישנם יותר ילדים בבית, כך הופכת המשימה למורכב אפילו יותר, וכאשר מדובר על ילד אחד עד שלושה זה פחות או יותר לא מסובך מדי, אבל הילד הרביעי ומעלה כבר הופך את הזה בהחלט למאתגר הרבה יותר. אם גם אתם הורים במשפחה מרובת ילדים, אתם בטח רוצים להיות בטוחים תמיד שאתם מגיעים לאנשי המקצוע הטובים ביותר שיעניקו את הטיפול הנכון, המסור והטוב ביותר עבור ילדכם. חשוב לדעת שאם עוקבים אחר כללים מסוימים, אפשר בהחלט למצוא את הרופאים הללו ואפילו למצוא אנשי מקצוע רציניים שישארו איתנו למשך שנים ארוכות. הנה כמה טיפים שיעזרו.

זמינות

פעמים רבות כשתצטרכו לקבוע תור לרופא משפחה עבור הילדים שלכם, אתם עשויים לגלות כי אין ממש תורים פנויים לזמן הקרוב והאמת היא שזה מצב די שגרתי בסך הכל. במרבית המרפאות מבינים בהחלט כאשר מדובר על מצבים בהולים יותר וינסו להכניס אתכם באותו היום אם יש בכך צורך, אבל זה לא כך בכל מקום. לכן, קודם כל חשוב לבחור רופא משפחה שעובד במרפאה עם עומס מועט יחסית עליה (ישנן מרפאות בהן עובד יותר מרופא משפחה אחד בו זמנית) ולאחר מכן רצוי לבחור רופא שמרפאה שמבינה את החשיבות של תורים מהירים במקרים דחופים יותר ותעזור לקדם אתכם.

קרבה לבית

כל מי שיש לו ילד, ואפילו אם מדובר על ילד אחד בלבד, יודע שהרבה פעמים לא פשוט להתנייד איתו ממקום למקום. כאשר מדובר על משפחות מרובות ילדים זה נעשה קשה אפילו יותר ולכן אנו בהחלט חושבים שנכון למצוא רופא שנמצא קרוב אליכם ולא תצטרכו לנסוע הרבה זמן בשביל להגיע לכם. זכרו שבכל בעיה שלא תבוא אצל הילדים, רופא המשפחה הוא הכתובת הראשונה תמיד ובמקרים קיצוניים ממש חלילה, אנחנו צריכים להגיע אליו באופן מיידי ובמהירות.

התמחות הרופאים

נהוג לחשוב הרבה פעמים כי רופאי משפחה הם כאלו בעלי תחום התמחות אחד בלבד והוא התחום הכללי של רפואת המשפחה, אבל האמת היא שמרבית הרופאים שמגיעים למשבצת הזאת הם כאלו שמגיעים לאחר התמחות מוקדמת, בין אם באורתופדיה, רפואת עור, רפואת לב או כל תחום אחר שהוא. זה לא קריטי הרבה פעמים, אבל במשפחות מרובות ילדים זה בהחלט עשוי להיות חשוב. מדוע? ובכן בגלל שבמשפחות כאלו הרבה ילדים סובלים ממחלה גנטית משותפת כמו קוצר ראייה, ליקויים לבביים, אלרגיות לדברים שונים וכן הלאה. אם ניתן למצוא רופא משפחה שגם מטפל בילדים וגם יכול לתת חוות דעת מקצועית יותר בהתאם לתחום ההתמחות, זה בהחלט משתלם.

איך בוחרים רופא משפחה למשפחות מרובות ילדים?

מערכת יחסים ארוכה היא עדיפה

אם תנסו לבחור את רופא הילדים שלכם באופן הזה, יש סיכוי לא רע שתצליחו למצוא רופא מצוין שיישאר אתכם למשך שנים ארוכות וזה תמיד עדיף. זכרו שרופא שמכיר את כל אחד מהילדים שלכם, מודע להיסטוריה הרפואית שלו ולדברים בתיק שצריך לשים אליהם לב והוא בעל גישה נכונה לילדים, יעזור לכם מעל ומעבר במשימה החשובה שבשמירה על בריאותם, שהיא כאמור הדבר החשוב מכל. רק בריאות!