הילד סובל מקשיים בנשימה? הכירו את מוצרי המלח שעשויים לעזור

מערכת הנשימה היא באופן כללי מערכת רגישה ביותר בגוף האדם, אולם אצל ילדים ופעוטות מערכת זו רגישה אפילו יותר. מערכת הנשימה ממשיכה להתפתח מיום היוולדנו ועד גיל 10, כך שילדים ופעוטות רגישים יותר לסיבוכים במערכת הנשימה הנגרמים עקב לכלוך, חיידקים, אלרגנים ו-וירוסים. כיום, קיים מגוון רחב של שיטות וגישות לטיפול בבעיות נשימה אצל פעוטות וילדים, בין אם מדובר בטיפולים מהרפואה הקונבנציונלית ובין אם בטיפולים מהרפואה האלטרנטיבית. אחד הטיפולים האלטרנטיביים שיש לגישה ההוליסטית להציע כיום הוא מוצרי מלח, לרבות מנורות מלח וכריות מלח. אז, אילו מוצרי מלח קיימים בשוק וכיצד הם יכולים לסייע ולהקל בבעיות נשימה?

מנורות מלח

כיום, אחת ההצעות של הרפואה האלטרנטיבית לסיוע בבעיות נשימה הוא טיפול באמצעות מנורות מלח. מנורות המלח מעוצבות בצורה אסתטית ויפה, והם מפיצות אור רך בחדר שמוסיף לאווירה. מעבר לשימוש שלה כחפץ נוי שמשדרג את הבית, מנורת המלח מסייעת באיזון הלחות באוויר והיא בעלת השפעה חיובית על הנשימה. המנורות עשויות מגבישי מלח טבעיים המגיעים ממעמקי האדמה, ובתוכם חוצבים מקום להחדרת נורית שמפיצה אור ומחממת את המלח. לא סתם ניתן למצוא אותן בלא מעט חדרי טיפולים שונים – מנורות המלח מאפשרות ליהנות מסגולותיו של המלח ומאוויר נקי מחיידקים ומלחות.

כרית מלח

דרך נוספת ליהנות מסגולותיו של המלח היא באמצעות כרית מלח. כרית המלח, כשמה כן היא – כרית שמלאה במלח איכותי ומצופה בבד נושם ואנטי בקטריאלי. בדומה למנורת המלח, גם כרית המלח היא אביזר המשמש לטיפול אלטרנטיבי משלים בבעיות נשימה, והיא עשויה להקל על תסמינים כמו אסטמה, גודש בדרכי הנשימה, חרחורים, אלרגיה, הצטברות של ליחה ועוד. השימוש בכרית הוא פשוט ביותר, ובכדי להפיק את המרב ממנה מומלץ לישון עליה או לצידה. כמו כן, ניתן להוציא את הכרית מהציפית ולקפל אותה לשניים, לשפשף את שני הצדדים ולהצמיד אותה לפנים תוך כדי שאיפה עמוקה, או לחמם את הכרית במיקרוגל בעוצמה בינונית ופשוט לנשום דרכה.

 

 

חדרי מלח

קיימת אפשרות נוספת להקל בדרך אלטרנטיבית על דרכי הנשימה, והיא שהייה בחדרי מלח. חדרי מלח, כפי שמרמז שמם, הם חדרים שלמים העשויים ממלח איכותי המכילים כלור ונתרן. הטיפול בחדרי המלח מתאים עבור מי שסובלים מבעיות בדרכי הנשימה, לרבות בעיות הנוגעות לאלרגיות, פוליפים וברונכיט, והוא עשוי לסייע בחיזוק המערכת החיסונית מאחר שרסס הנתרן והכלור מנקה ביסודיות את מערכת הנשימה. חדרי המלח נמצאים בפריסה ארצית, כך שתוכלו לתאם טיפול באזור הקרוב ביותר אליכם.

סיכום

לסיכום, לא מעט ילדים ופעוטות סובלים מרגישות במערכת הנשימה, זאת משום שמערכת הנשימה מתפתחת באופן סופי רק בגיל 10. לפני כן, ילדים ופעוטות רבים עלולים לסבול מבעיות הקשורות במערכת הנשימה, כמו ברונכיט, אסטמה ואלרגיות. אחד הטיפולים האלטרנטיביים המקובלים כיום לטיפול בבעיות במערכת הנשימה הוא באמצעות מלח, משאב טבעי בעל סגולות ספיחת נוזלים. ניתן להיעזר במגוון מוצרי מלח, כמו מנורות מלח וכריות מלח, או לתאם טיפול באמצעות חדרי מלח באזור הקרוב לביתכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד