אבקות חלבון כשרות: גם שומרי כשרות יכולים להתאמן ולפתח את הגוף

אבקות חלבון כשרות

אם נלך עשרים שנה אחורה ונבחן באופן כללי את עולם הכושר הגופני ובפרט את נושא התזונה והשימוש באבקות חלבון לצורך שיפור תוצאות האימונים, נראה כי ההקפדה על תזונה נכונה והשימוש באבקות חלבון היה משהו שנעשה רק על ידי ספורטאים מקצועיים ובעיקר על ידי בודי בילדרים ששאפו להגדיל את מסת השרירים באופן משמעותי ובזמן יחסית קצר. כיום, תמונת המצב השתנתה בתכלית ונראה כי יותר ויותר אנשים שואפים להתאמן בצורה נכונה ולהוציא את המקסימום מהאימונים, מה שהעלה במידה רבה את הדרישה לאבקות חלבון איכותיות, וכך למעשה ניתן למצוא כיום סוגים רבים של אבקות חלבון בשוק. באופן הזה, נראה כי במקביל לדרישה הכללית לאבקות חלבון, עלתה גם במידה הרבה הדרישה לאבקות חלבון כשרות עבור הציבור הדתי וכל שומרי המסורת באשר הם. אך האם ניתן למצוא מוצרים כאלו? התשובה בקצרה היא כן, ואנו רוצים להסביר בדיוק איך זה עובד.

אבקות חלבון כשרות – יש דבר כזה

ראשית כל חשוב לדעת שיש כיום לא מעט סוגים של אבקות חלבון מצוינות שהן כשרות לחלוטין בדרכות כשרות שונות. אם אתם מחפשים מגוון גדול אפשר לבחור מהמוצרים שנמכרים באתר טבע בריא, שם תוכלו למצוא הרבה סוגים שונים של אבקות חלבון מעולות כשרות. למשל אבקת חלבון מסוג אלפא שלה יש כשרות חלב ישראל בהשגחת הרבנות בראש העין, אבקת חלבון וואן וואי סופר אפקט שגם היא כשרה חלב ישראל, אבקת חלבון פיור קומפלקס שהיא כשרה חלב ישראל בהשגחת רבנות ראש העין גם היא וכן הלאה. היתרון המשמעותי הוא שניתן למצוא מגוון גדול מאד של אבקות שונות בחומרת כשרות שונה וזה כבר מקל בלי ספק על העניין. כמובן שחשוב מאד לשים לב לחומרת הכשרות, ובעיקר אם מדובר על חלב ישראל לכל מי שנמנע מחלב נוכרי, על אף שבהחלט אפשר למצוא אבקות המכילות אבקת חלב נוכרי שהן כשרות.

אבקות חלבון טבעוניות

מה עושה מי שמקפיד על כשרות בדרגה חמורה במיוחד? ובכן, קודם על כן אפשר למצוא מוצרים כשרים למהדרין בדרגות חמורות יותר וזוהי למעשה האופציה הראשונה. כמו כן, יש אפשרות מצוינת להשתמש באבקות חלבון טבעוניות, שלא מכילות למעשה אף מוצר מן החי, כך שבעצם אפשר להיות רגועים יותר לגבי המרכיבים שלהן. כמובן שגם חלק מהמוצרים הטבעוניים מגיעים עם סוגי כשרות כאלו או אחרים, וזו בהחלט דרך מצוינת ללכת על בטוח. אגב, אם אתם חוששים כי מדובר באבקות פחות טובות, דעו שזה בהחלט לא כך ומדובר על ריכוזי חלבון מעולים שלא נופלים ממוצרים אחרים. עם זאת, בגלל שצריך כמות גדולה יותר של חומרי גלם בשביל להפיק את כמות החלבון המספקת, המוצרים הללו לרוב קצת יותר יקרים.

שימו לב לשאר הדברים שאתם אוכלים

אז אפשר להבין שזה לא דבר מורכב מדי למצוא אבקות חלבון כשרות, אבל צריך לזכור כי אבקות חלבון רבות עשויות ממוצרי מזון חלביים או אפילו מבשר. על כן, מי שמקפיד על כללי הכשרות חייב לשים לב מה מכיל החלבון, ומתי אפשר לאכול אותו בהתאם לכך, כאשר צריך לזכור שמלבד אבקות החלבון הטבעוניות, מרבית המוצרים הללו אכן מכילים בשר או חלב וחשוב לבדוק את זה.

בשורה התחתונה, כיום גם שומרי כשרות מהציבור הדתי והמסורתי בישראל יכולים להנות מהיתרונות הרבים של אבקות חלבון, ואנו ממליצים למצוא את המוצרים המובילים בקטגוריה באתר טבע בריא.