נתינה אינסופית בשביל כל מי שזקוק לעזרה: הכירו את מרכז התמיכה והסיוע עם אחד

עמותת עם אחד הוקמה על ידי מערך של מתנדבים אשר החליט לקחת חלק בשינוי פני החברה הישראלית, וזאת באמצעות קידום של יחידות סיוע הפועלות בפריסה ארצית, ולכל חתך האוכלוסייה. למעשה, מדובר בעמותה שמצליחה לבסס את שמה כאחת מהעמותות הבולטות בישראל, ובמדריך הבא נציג לכם את מרכז התמיכה הפועל מתוך נתינה אינסופית בעבור כל מי שזקוק לסיוע.

סיוע לקשישים במצבי מצוקה

יחידת הסיוע של עמותת עם אחד מתמקדת בין היתר בסיוע לקשישים במצב מצוקה. לצערנו, בישראל חיים קשישים אשר אינם נחשפים לגירויים מהסביבה ועל כן סובלים מבדידות וממצב בריאותי לא פשוט. עם אחד החליטה לדאוג לאוכלוסייה הזו וזאת באמצעות מגוון רחב של פעילויות הכוללות למשל הסעות מוסדרות למוסדות אשפוז, סיוע למשפחות בייעוץ והכוונה לטובת התמודדות עם מחלה במשפחה כמו למשל אלצהיימר לצד מרכזי יום הפועלים לטובת חשיפה של הקשישים לפעילויות תרפיות, כמו למשל גינון, אומנות, ריפוי בדיבור ועוד. מדובר ביחידת סיוע שמצליחה לא רק לסייע אלא גם לתמוך באוכלוסייה רגישה הזקוקה לקבלת מעטפת, כאשר הרבות השנים הצליחה העמותה להרחיב את הפעילות בכל רחבי הארץ.

סיוע בתלושי מזון

יוקר המחייה מכריע משפחות בישראל ויוצר לחצים כבדים. בשביל לסייע לאוכלוסייה אשר נזקקת לסיוע מבחינת ביטחון תזונתי, עמותת עם אחד מקדמת באמצעות המתנדבים פעילות התנדבותית המבוססת על חלוקה של סלי מזון וכן תלושים לניצולי שואה, משפחות בעוני וכן אימהות חד הוריות. את הרשימה של המשפחות מקבלת העמותה במסגרת של שיתוף פעולה הדוק אל מול גורמי הרווחה, כאשר המטרה היא לא להשאיר אף אחד רעב. פעילות זו מתבצעת באופן קבוע בכל ימות השנה וגם בערבי חג, כאשר המימון לפעילות הזו מתקבל כתוצאה מתרומות של הציבור אשר מבין את החשיבות של סיוע בתרומה למשפחות שידן אינן משגת, ועל כן אינן יכולות להבטיח ביטחון תזונתי – גם בעבור מבוגרים וגם בעבור ילדים קטנים.

 

 

תמיכה בנוער במצוקה

אחת מהפעילויות המרכזיות של עמותת עם אחד מתמקדת בסיוע וקידום של נוער במצוקה. הצוות המקצועי אשר מורכב ממתנדבים פועל לטובת מניעת אלימות או התנהגות שעלולה לסכן את עתידם של בני הנוער, כאשר במסגרת הסיוע מקדמת העמותה פעילות שנועדה לחזק את החוסן הנפשי במסגרת של פעילויות וכן קידום של איתור מתבגרים הזקוקים לקבלת סיוע, בשיתוף פעולה מלא אל מול הרשויות. פעילות כמו זו היא בעלת השפעה חיובית על היכולת להפחית את הקשיים עמם הם מתמודדים ובהתאם לכך גם לקדם אותם לטובת השתלבות מלאה בחברה, וזאת למרות נסיבות החיים הלא פשוטות.

אימוץ חיילים בודדים

עמותת עם אחד חרטה על דגלה לסייע לחיילים בודדים, במסגרת של מעטפת מקצועית המתבצעת במסגרת של פעילות גיבוש וכן איתור של חיילים אשר זקוקים לקבלת סיוע, כמו גם מתן של מענה לבני המשפחה, מתוך מטרה לשפר את איכות החיים שלהם ולהפיג את הבדידות והקושי.

לסיכום

עמותת עם אחד פועלת מזה כשנים רבות למען עשייה חברתית ושינוי פני החברה, במסגרת של יחידות סיוע. יחידות הסיוע פועלות על בסיס של מתנדבים וכן תרומות המתקבלות מהציבור ומקרנות פרטיות, לטובת קידום של מענה חברתי המתבצע ללא כוונות רווח. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף אודות הפעילות ויחידות הסיוע, זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי, שם תוכלו למצוא שפע של מידע ואף לקחת חלק בעצמכם בפעילות שמצליחה ליצור שינוי משמעותי, כאן בישראל.