עשייה מבורכת: ארגון לתת תקווה תומך בילדים חולים ובבני משפחותיהם

משפחות עם ילדים חולים זקוקות לתמיכה וקבלת מעטפת, כחלק מהתמודדות לא פשוטה המלווה את בני המשפחה, וכמובן את הילד החולה שנאלץ לשנות את מסלול חייו בעקבות גילוי מחלה. למעשה, משפחות לילדים חולים עשויות להיתקל בקשיים כלכליים בשל העלות של טיפולים וטיפולים רפואיים, ואילו אחרים מתמודדים עם מתח רגשי וטראומה הקשורים למחלת ילדם. קבלת סיוע מצד עמותה המתמחה בתחום הזה מהווה הזדמנות לקבלת תמיכה רגשית ומשאבים שיכולים לתרום לטובת ניווט האתגרים וכן יכולת ליצור תחושה של קהילה עוטפת וחמה, כפי שמציע ארגון לתת תקווה התומך בילדים חולים ובני משפחותיהם. מה חשוב לדעת אודות הפעילות של העמותה החשובה הזו? כל הפרטים בכתבה.

ארגון לתת תקווה – סיוע לילדים ובני המשפחה על רקע של בעיות בריאותיות

ארגון לתת תקווה הוא ארגון הפועל למען רווחתם של ילדים ובני משפחותיהם אשר מתמודדים עם קשיים על רקע של מצב בריאותי. למעשה, הארגון חרט על דגלו לתת תקווה ולתמוך במסגרת של עשייה מבורכת המתבצעת בכל ימות השנה וכוללת מגוון רחב של פעילויות – יום כיף ומחנות הבראה לילדים חולים, הגשמת חלומות, סיוע כלכלי במזון ותרומות, מסיבות ואירועים בבתי חולים לילדים, תמיכה בבית הספר של מחלקות הילדים בבתי החולים לצד מסיבות ואירועים. הארגון מעניק את התמיכה על רקע ההבנה כי התמודדות עם מחלה קשה יוצרת קושי לא רק בהיבט הרגשי אלא גם עלולה לעכב את סיכויי ההחלמה, ובשל כך מקפידים בארגון ליצור מעטפת הוליסטית מקצועית שנועדה לסייע ולתמוך ברגעי משבר, באמצעות תמיכה המבוססת על ערכים כמו ערבות הדדית, נתינה וקהילתיות המגיעים לידי ביטוי במסגרת של מגוון פרויקטים מיוחדים שהופכים את הארגון הזה לאחד מהארגונים החשובים ביותר בתחום של סיוע למשפחות וילדים חולים, מכל רחבי הארץ.

 

 

מעלים חיוך על פניהם של ילדים חולים

ההתמודדות עם ילדים חולים גובה מחיר נפשי כבד מהילד ומבני המשפחה. ארגון לתת תקווה הוקם בשנת 2002 כגוף וולונטרי במטרה לסייע לילדים חולים במחלות קשות ובני משפחותיהם בהתמודדות עם המחלה. הארגון פועל במגוון מישורים, כמו למשל סיוע נפשי. למעשה, טיפול בילד חולה הוא קושי רגשי משמעותי בעבור בני המשפחה. עמותת לתת תקווה החליט להעלות חיוך על פניהם של הילדים אבל גם לסייע לבני המשפחה, באמצעות תמיכה רגשית אותו אפשר לקבל במסגרת של שירותי ייעוץ וסיוע, לצד הפוגות שנועדו ליצור שגרה נורמטיבית ככל האפשר, במסגרת של ימי כיף, קייטנות וימי גיבוש לילדים חולים ובני המשפחה. כלל הפעילות של הארגון מתבצעת ללא כוונות רווח ותוך שימת דגש על קידום של פעילויות חברתיות המתבצעות במחלקות בבתי החולים, וכן בקשר ישיר עם משפחות הזקוקות לסיוע, גם בהיבט המעשי וגם בהיבט הרגשי.

לסיכום

עמותת לתת תקווה היא עמותה שמצליחה מזה שנים רבות ליצור שינוי משמעותי בחיים של ילדים חולים ובני המשפחות, כחלק ממפעל חיים המבוסס על קידום מערך התנדבותי הפועל בפריסה ארצית, החל מהפקה של ימי כיף וגיבוש לילדים ועד לביקור במחלקות. לצד זה, מפעילה העמותה סיירת מתנדבים התומכים בפעילות של עמותה מוערכת כמו זו. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע מורחב ואף לקחת חלק בעצמכם כמתנדבים, כחלק מהבנה כי בעת סיטואציה קשה כמו זו, תמיכה וסיוע מצד ארגון כמו לתת תקווה הוא מה שמעניק להורים  וילדים את הכוח להמשיך, גם כאשר מציאות החיים היא קשה ומורכבת על רקע של גילוי מחלה.