מנצחים את החיידק: טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי

ברוב המכריע של המקרים בהם אנו חשים לא בטוב וחווים תסמינים כאלו ואחרים המעידים על בעיה כלשהי, אנחנו ניגשים לרופא והוא כבר ידע לאבחן אותנו ולומר מה עשויה להיות הבעיה, ויש מקרים כאלו בהם אנו יודעים עוד קודם לכן במה מדובר ויכולים כבר לנחש ממה אנחנו סובלים. עם זאת, ישנם בהחלט מצבים רפואיים מבלבלים, בהם נחווה תסמינים שונים ולא יהיה לנו ברור עד הסוף מה מקורם וממה בעצם אנחנו סובלים. אחד מהמצבים הללו הוא חיידק ההליקובקטר פילורי, חיידק שחי בקיבה וכאשר הוא מתרבה והכמות שלו עוברת את הנורמה, הוא בהחלט יכול לגרום לתחושות לא נעימות שהן הרבה פעמים לא ברורות. הטיפול התרופתי הקונבנציונלי לחיידק הזה בהחלט עשוי לסייע, אבל יש מקרים רבים שהוא פשוט לא מספיק ויש לתקוף את הבעיה מכיוונים שונים. אחת האפשרויות היא הסתייעות בטיפולים טבעיים ואנחנו רוצים לתת עכשיו מידע חשוב בנושא שיעזור, אבל קודם כל מה מילים על החיידק הטורדני.

מה זה הליקובקטר פילורי?

ובכן, מדובר למעשה בחיידק שיש לו כל אחד בקיבה באופן טבעי ובמקרים הרגילים הוא לא מפריע ובכלל לא נרגיש בנוכחות שלו. עם זאת, ישנם מקרים בהם על ידי הידבקות בחיידק ממקור חיצוני הוא מצליח להתרבות בכמות גדולה בקיבה, אז נחוש סימפטומים לא נעימים כלל. ישנם תסמינים ודרכי טיפול מוכרות לחיידק, וכאשר אדם מאובחן כסובל ממנו לאחר שהוא חש דברים כמו תחושת נפיחות גדולה ומופרזת אחרי האוכל, צרבות בלתי פוסקות, כאבי בטן, הקאות או שלשולים – הוא לרוב יקבל את הטיפול האנטיביוטי. עם זאת כאמור הוא לא תמיד עוזר ולכן שווה לשקול לכל הפחות במצבים הללו את הטיפול הטבעי.

טיפול טבעי להליקובקטר פילורי – איך זה עובד?

בגדול צריך לדעת שמדובר על חיידק עקשן ולפעמים כדי להיפטר ממנו באמת צריך לפעול בכמה חזיתות במקביל:

הגישה המניעתית

ישנם מאכלים שתורמים ומעודדים את החיידק ויעזרו לו לשגשג כמו שמן ואוכל ושומני באופן כללי, סוכר ומאכלים מתוקים, ממותקים ועם צבעי מאכל וכן מאכלים עם חומציות גבוהה כמו פירות עם ויטמין C. כמו כן הרגלים של עישון סיגריות ושתיית אלכוהול מחריפים גם הם את התסמינים.

הגישה האקטיבית

לעומת זאת ישנם מאכלים שעושים את הפעולה ההפוכה כמו שקדים, יוגורט וכל מזון שנחשב לבסיסי ולא לחומצי (כמו סודה לשתייה).

תוספי תזונה

אפשרות נוספת שעשויה לעזור בחלק מן המקרים היא הסתייעות בתוספי תזונה מסוגים שונים. דברים מיוחדים כמו אלת המסטיק, תה מטולה וזנים שונים של פרוביוטיקה עשויים להביא להקלה. ישנו תוסף מצוין בשם הליקו בקסטופ שמכיל הרבה צמחי מרפא טבעיים עם סגולות להקלה ומיגור החיידק ורבים שמשתמשים בו מדווחים על הקלה משמעותית.

מנצחים את החיידק: טיפול טבעי בהליקובקטר פילורי

מדוע לבחור בטיפול הטבעי

אצל רבים הטיפול הרגיל פשוט לא מספיק, מפני שהתנאים לשגשוג החיידק אופטימליים מדי וכך האנטיביוטיקה שמקבלים על אף שהיא חזקה מאד פשוט לא מצליחה למגר את החיידק שימשיך להתרבות עם הזמן. לכן הרבה פעמים הדרך היחידה להגיע לתוצאות על ידי שילוב של טכניקות שונות וטיפולים טבעיים ובאופן כללי צריך לדעת שלפעמים על מנת להתמודד עם החיידק נדרש שינוי משמעותי באורח החיים.

לסיכום – אם גם אתם סובלים מהתסמינים שתיארנו ולא בטוחים מה הבעיה מומלץ לגשת בהקדם לרופא. אבחון החיידק הוא קל, פשוט ומהיר ואם תבינו כי אכן בזה מדובר, תוכלו להתחיל לנסות להפטר ממנו בדרכים שונות. בהצלחה ובברכת בריאות איתנה!