מתנות לבר מצווה: מתנות עם משמעות שלא תשכחו

מתנות לבר מצווה

הילד שלכם הגיע לגיל מצוות? מזל טוב! זה הזמן להעניק לו מתנה מיוחדת. אבל איזה מתנות הן כאלה שיש בהן משמעות? הנה כמה הצעות:

שרשרת עם תליון מגן דוד

בישראל ובעולם כמעט כל גבר יהודי מחזיק במגירה או עונד על צווארו שרשת עם תליון מגן דוד. שרשרת זהב עדינה שמקבלים לבר מצווה מהווה מזכרת נפלאה ומסמלת את השיוך של הנער אל היהדות ואת הגעתו לגיל המצוות. למעשה מדובר במזכרת נהדרת שנער יכול לקבל וחשוב שזאת תהיה שרשרת עשויה זהב במשקל 14 בזהב לבן למראה האופנתי. אם אתם מתלבטים אם לקנות תכשיט לבר מצווה, דעו כי מדובר במתנה שהיא תליון עם מסר עמוק שקשור במסורת היהודית שכל נער ישמח לקבל.

ערכת תפילין

גם ערכת תפילין היא רעיון נפלא ובעל משמעות עמוקה, משום שאת ערכת התפילין ישמור הילד תמיד וישתמש בה גם כשילך בעתיד לבית הכנסת. בחרו ערכת תפילין מהודרת בעלת עיצוב מיוחד ומהודר, בזמן שכיום אפשר לרכוש ערכת תפילין און ליין ולקבל אותה במשלוח מהיר לכל מקום. תשמישי קדושה הם בעלי משמעות מיוחדת לאנשים דתיים ומקבלים ערך סנטימנטלי שיישאר איתם לאורך שנים.

יום התנדבות עם מטרה משמעותית

כן, להתנדב ולסייע לאחרים יכולה להיות מתנה מרגשת לילדים בוגרים. בחרו עמותה שהילד יכול להתחבר אליה כמו עמותה לסיוע לקשישים, עמותה שעוזרת לניצולי שואה, מקום המטפל בילדים עם צרכים מיוחדים או עמותה שמסייעת לבעלי חיים. בחרו עם הילד את העמותה והגיעו יחד להתנדבות. סיימו את היום בארוחה כיפית ומסע שופינג זריז כדי לפנק את הילד לאחר שהוא תורם לחברה.

סדנה מעניינת

הילד שעולה למצוות מתעניין בנגרות? רשמו אותו לסנדת נגרות לבני נוער. הילד אוהב מים? אולי חוג שחייה יהיה מתנה נפלאה? ואולי הוא בכלל מתעניין בספרות או בהלכה? אם כן רשמו אותו לחוג שעוסק בלימודי תורה או לחוג ספרותי. מתנה כזאת תפתח את היכולות ותסייע להתמקד במה שעושה לילד טוב ובמה שהוא אוהב.

חבר חדש

חתול או כלב, אוגר ואפילו דג זהב – אלה חברים חדשים שכול אחד ישמח לקבל לבר המצווה. חיית מחמד יכולה ללוות נער אל בגרותו וללמד אותו על אחריות, אהבה ללא תנאים, קבלה ונתינה. חלק מטקס בר המצווה והגעתו של נער אל גיל מצוות מדבר על אחריות והתבגרות ואין כמו חיית מחמד שתעזור לילד ללמוד יותר על עצמו ועל החיים.

מנוי לחדר הכושר

כיום, יותר ויותר נערים ונערות מודעים לצורך של שמירה על גוף בריא וחזק, לכן רבים בוחרים לעסוק בפעילות ספורטיבית מסוגים שונים. אם הילד שלכם טרם התחיל להתאמן, תוכלו לקנות לו מנוי לחדר הכושר או לרכוש עבורו סדרת אימונים פרטיים עם מאמן כושר. בין היתר תוכלו לרשום אותו לחוגים ספורטיביים כמו אומנויות לחימה, חוג ביליארד, חוג טניס, או כל פעילות אחרת שמתאימה לאופיו ורצונותיו.

אטרקציה מלאת אדרנלין

מתנה אחרת לחלוטין קשורה לחוויית אקסטרים שאף ילד לא יישאר אליה אדיש. בחרו אטרקציה מלאת אדרנלין כמו למשל צניחה חופשית או טיסה בכדור פורח. הזמינו אטרקציה לילד ולכמה חברים מחברות מקצועיות בלבד! אל תשכחו שמזג האוויר בישראל יכול להיות הפכפך, לכן יש לבדוק מה תחזית מזג האוויר ביום שבו יצא הילד לאטרקציה, וודאו כי מזג האוויר נעים כדי להימנע מביטולים. כך תספקו יום כיף מושלם, או תעניקו מתנה שמתאימה בול לילד שאתם אוהבים!