יצור תשמישי קדושה בעבודת יד: הקימו מזה עסק!

תשמישי קדושה בעבודת יד

אם יש לכם ידיים טובות, יצירתיות והרבה תשוקה ליצירה – המאמר הזה תפור עליכם. אנחנו נדבר בו על התפר שבין יצירה, שיווק ומכירות וגם נציע לכם תחום שאולי לא שקלתם עד עתה – תשמישי קדושה. שוק תשמישי הקדושה הוא גדול מאד. בכל בית יהודי בישראל ניתן למצוא לפחות תשמיש קדושה כלשהו: פמוטים, מזוזות, נטלה, חנוכייה ועוד רבים. תשמישי קדושה הם מתנה מאד מקובלת אצל רבים, למשל בחנוכת בית – מזוזה. רבים אוהבים ומתגאים בתשמישי הקדושה המיוחדים בביתם וששים תמיד לקבל או לפנק את עצמם בחדשים. ההזדמנות הזאת מאפשרת לכם ליצור ממש עסק מסביב למוצרים הללו, בואו נראה איך עושים זאת.

עסק לתשמישי קדושה – כיצד מתחילים?

כמו כל הקמה של עסק, אתם צריכים להכין תכנית עסקית ולדאוג שהיא הגיונית. שוק התשמישים הוא רחב, עליכם למצוא בו את הנישה שלכם הן מבחינת המוצרים והן מבחינת הלקוחות. בתור בעלי עסק האחריות היא עליכם לרדת לפרטים הקטנים בכל תחום בעסק החל מבחירה בחברת משלוחים מקצועית וכלה בגביה של כסף מלקוחות. היתרון בעסק כזה הוא שניתן להתחיל אותו ללא חנות כאשר כל היצור מתבצע מהבית או אפילו בבית מלאכה שכור.

מציאת פלטפורמת שיווק

אחת המשוכות הגדולות שיש לעבור כעסק היא משוכת השיווק. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים:

אטסי

למעשה יש כמה פלטפורמות מאד חזקות בהן ניתן למכור כאשר אטסי היא המתאימה מביניהן. אין שום מניעה לפתוח חשבון גם באחרות למשל אמזון או איביי. ההמלצה היא להתרכז באחת מהן בה אתם מטפחים את חוות הדעת שניתנות לכם, את תיאורי המוצר ואפילו משתמשים בפרסום הפנימי בפלטפורמה.

אתר מכירות

אפשרות נוספת היא להקים אתר אינטרנט. ניתן להקימו באמצעות תוסף ווקומרס. זה ידרוש מכם להיכנס לעובי הקורה של הקמת אתר וורדפרס והפעלה שלו. היתרון הוא בגמישות הרבה מבחינת האפשרויות, ביכולת קידום טובה ובמחיר זול לאחסנה. אם תרצו פתרונות מן המוכן – וויקס ושופיפיי יהיו כיוונים נכונים.

רשתות חברתיות

תוכלו להגיע לקהל היעד שלכם דרך עמוד עסקי אשר נתמך בפעילות בקבוצות בפייסבוק. לחילופין או בנוסף שקלו לפרסם באינסטגרם. זוהי רשת שמבוססת על תמונות שיכולות מאד להתאים לתשמישי קדושה שמצטלמים טוב.

קבעו מדיניות

אחד הנושאים החשובים ביותר היא מדיניות המכירות וההחזרות. אם אתם מייצרים מוצרים מותאמים ללקוח הסופי, למשל עם שם או בעיצוב אישי, תצטרכו לנסח תנאים עליהם הלקוחות יצטרכו להסכים בעת ההזמנה. זה יחסות לכם הרבה כאב ראש וישמור על יחסים טובים עם הלקוחות.

נקודה נוספת שחשובה במכירות דרך האינטרנט היא נושא השליחויות. הן צריכות להיות אמינות מבחינת זמנים ובמקרה שלנו, גם מבחינת איכות השילוח וההתנהלות עם החבילה. תשמישי קדושה יכולים להיות יקרי ערך או עדינים מאד (למשל מזוזה). לא היינו ממליצים לשלוח אותם פשוט עם החברה הזולה ביותר. זה המקום לחשוב גם על ביטוח של התכולה שאתם שולחים. זה יתן לכם ראש שקט כאשר אתם נדרשים לשלוח מוצר שהוא מאד יקר ליצור ולהחלפה.

 

תחום תשמישי הקדושה יכול לפתוח לכם עולם שלם של לקוחות. בניגוד לכל מיני דברי יצירה ודברי נוי אחרים, כאן אתם תתעסקו עם מוצר שיש לו דרישה חזקה בשוק. בכדי להתמודד עם התחרות, דאגו לשני דברים עיקריים – הראשון הוא ביסוס של נישה שתוכלו לכבוש ולבלוט בה. השני זה לנהל את העסק כך שיתקתק לא רק מבחינת המוצר אלא  גם שירות הלקוחות, שילוח בזמן ושיווק יעיל. בהצלחה!