הופכים את הקיץ לנעים יותר – למה כדאי להתקין סוכך חשמלי במרפסות בתים פרטיים?

לעונת הקיץ יש יתרונות רבים והיא ללא ספק עדיפה על חורף עז, שבו כולם סגורים בתוך בתים, משרדים או קניונים. מצד שני, הקיץ הישראלי יודע גם להיות חם מדי ולעתים די לח וחמסיני. בכל מקרה, ניתן להפוך את הקיץ לנעים יותר. לפחות אצלכם במרפסת. איך עושים זאת? ומהו סוכך חשמלי?

מנועים לשדרוג הסוכך

את הקיץ תוכלו להפוך במרפסת שלכם די בקלות, לחביב הרבה יותר. זאת, באמצעות התקנת סוכך חשמלי. חברת סומפי מציעה מנועים ושלטים לסוככים כאלה, כאשר ניתן להוסיף את המנוע לסוכך רגיל קיים. ישנם מנועים מסוגים שונים, הן מבחינת התוצרת והן מבחינת חוזק המנוע. החוזק משמעותי כמובן, לשם היכולת להתמודד עם הנעת סוכך במשקל מוגדר. בעקבות התקנת המוצר הזה, הסוכך ישודרג משמעותית מבחינת יכולות השליטה בו. השילוב של רעיון הסוכך עם השליטה החשמלית, מספק את התועלת המרבית מסוככים למרפסת. ואכן, ייתכן וסביר, שראיתם שימוש בסוככים מסוג זה בעסקים רבים. אולי אפילו לא שמתם לכך לב. עסקים חושבים תמיד "תכל’ס", בגישה של מה משתלם ויעיל? כך שאם הם עושים שימוש נרחב בסוככים מסוג זה, ייתכן וסביר, שגם אתם תמצאו אותם מאוד שימושיים ומשתלמים.

שליטה מלאה ובקלות

על סוככים חשמליים למרפסת ניתן לשלוט באופן ידני רגיל או באמצעות כפתורי הפעלה חשמלית או באמצעות שימוש בשלט רחוק ואפילו דרך מערכת בית חכם. במילים אחרות – כל האפשרויות זמינות עבורכם לשליטה בסוכך, בהתאם להעדפותיכם. זאת, פשוט בעקבות הוספת מנגנון שליטה חשמלי. בסיוע חיישנים שונים, תוכלו אפילו ליצור הפעלה אוטומטית, שבה מצב הסוכך ישתנה בהתאם למזג האוויר. נוחות ההפעלה מעודדת שימוש רב באפשרויות כיוון הסוכך, דבר שבעצמו מקדם את מיצוי ההשקעה בכך.

 

 

עוד יתרונות חשובים של הסוככים

מעבר לנקודות שציינו עד כאן, להתקנת סוככים במרפסות בתים פרטיים יש גם את היתרונות החשובים הבאים:

  • יותר שעות מרפסת – הסוכך יאפשר לכם לנצל את המרפסת וליהנות ממנה, יותר מאי פעם. בקיץ ואפילו בחורף אגב, תהיו מוגנים מתמיד ממזג האוויר העז.
  • יותר כמו חדר – מרפסת אשר סגורה היטב עם סוכך, עשויה לספק תחושה של להיות בחוץ, אבל עדיין להרגיש בפנים. הדבר דומה להקמה מהירה של חדר חדש, אשר תוכלו לנצל לכל מטרה שנראית לכם.
  • יותר פרטיות – אם אתם חיים בבית פרטי ומדובר במרפסת אשר צופה לנוף בלבד, ניחא. אבל פעמים רבות, מרפסות הן חלק מאוסף מבנים, לרוב בניינים משותפים, בהם פרטיות איננה התכונה הבולטת. שכנים רואים ושומעים אלה את אלה, לעתים יותר מכפי שמתאים לנו. סוכך יטפל בכך במידה רבה.
  • יותר בריאות – כידוע, בריא להיחשף לשמש, אך לא לשמש ישירה באמצע היום ולזמן רב. הסוכך החשמלי יאפשר לכם לקבוע את מידת החשיפה לשמש, באופן המדויק ביותר.
  • יופי וניקיון – הסוכך יגן לא רק מפני רוח, אלא גם מפני לכלוך שמגיע איתה מדי פעם. כמו כן, הסוכך עצמו הוא בכל מקרה חלק מהמראה של המרפסת, לטוב או לרע. מאחר שהוא מבוסס על יריעת בד גדולה, ניתן לבחור את החומר לכך עם צבעים ומרקמים שונים, לבחירתכם.

לסיכום

כן, אתם זקוקים לסוכך חשמלי במרפסת! לכל הפחות, כדאי לבדוק את האפשרות להתקין מוצר שימושי שכזה. התועלות הרבות, בהחלט שוות את ההשקעה.