ארוחת ערב משפחתית: איך הופכים אותה לטבעונית?

זה לא משנה אם מדובר על המפגש המשפחתי בכל ערב שישי, אם זוהי ארוחת חג טעימה ומפנקת, אם אתם סועדים לכובד מאורע מרגש שקרה לאחד מבני המשפחה או שהזדמן לכם להיפגש לארוחה סתם כך באופן ספונטני – אין ספק שהרגעים המשפחתיים של סעודה משותפת הם רגעים מהנים, מחברים ומגבשים. יחד עם זאת, כאשר יש אילוצים מבחינת התפריט אצל אחד מבני המשפחה, זה הופך להיות תמיד מורכב, ובמקרים השכיחים למדי בהם אחד מבני המשפחה דוגל בתזונה טבעונית, קשה הרבה פעמים להתאים את הארוחה לכולם. על כן, בהרבה משפחות כאלה בוחרים מראש ללכת על ארוחה טבעונית לכולם, וכשמדובר על אנשים שלא יודעים איך להכין ארוחות כאלו זה בהחלט עשוי להיות מאתגר. עם זאת, כאשר מבינים את העקרונות של המטבח הטבעוני רואים שזה מאד פשוט ולא באמת מורכב, ואנו רוצים לתת כמה טיפים שיעזרו לעשות את זה בצורה טובה.

חפשו מתכונים באינטרנט

ראשית כל חשוב לדעת שברחבי הרשת אתם יכולים למצוא הרבה מאד אתרים העוסקים באורח חיים טבעוני ומפרסמים בין היתר על בסיס קבוע מתכונים מעולים לצד מידע חשוב שיכול לעזור. כך למשל, יש כמה אופציות באתר ויגן פרנדלי, בו המתכונים והרעיונות מתעדכנים על בסיס קבוע. אם יש לכם מספיק זמן לפני הארוחה, שווה להיכנס ולשאוב משם רעיונות והשראה. יכול מאד להיות שתמצאו שם רעיונות שבכלל לא חשבתם עליהם וכנראה שתחשפו להרבה מתכונים של מנות שהן במקור עם רכיבים מן החי ועברו הסבה מוצלחת למנות טבעוניות.

הכירו את התחליפים המובילים

לפני שאתם מתחילים לבשל, שווה בהחלט להכיר את המוצרים המובילים לטבעונים. מדובר על דברים כמו סייטן שהוא מקור לחלבון מעובד שמקורו בחיטה, טופו שהוא חלבון מעובד שמקורו בסויה, מוצרים של החברות המובילות המייצרות תחליפי בשר טבעוניים מוצלחים (ביונד מיט למשל) וכן הלאה. עם המוצרים הללו אתם יכולים להכין הרבה פעמים מנות מוצלחות ביותר והם מהווים תחליפי בשר מצוינים.

ארוחת ערב משפחתית: איך הופכים אותה לטבעונית?

לכו על המוכר

מה שחשוב להבין, זה שגם משפחות לא טבעוניות ואפילו משפחות של אוכלי בשר, מכינות על בסיס קבוע מאכלים טבעוניים על הדרך. לעיתים אלו סלטים מסוגים שונים, לפעמים מדובר על התוספות שמגישים לצד מנות עיקריות והרבה פעמים מדובר גם על מנות עיקריות (למשל משפחות שמכינות באופן קבוע פלפלים ממולאים באורז). לפני שאתם מתחילים להנדס מנות, להמציא גלגלים מחדש ולשבור את הראש – נסו לחשוב עם עצמכם איזה דברים אתם מכינים בדרך כלל שלא כוללים מוצרים מן החי. סביר ביותר שתוך דקות ספורות תגלו שיש הרבה מאד מאכלים כאלו ויכול מאד להיות שזה כבר יסגור לכם את הארוחה לגמרי.

אל תגלו, אבל אפשר לקנות אוכל מוכן

לא מרגישים מוכנים בשלב הזה לאתגר של בישול טבעוני? זה בהחלט בסדר וזה לגמרי נכון למצוא את הדרכים לקבל בהם השראה. דרך אחת שגם תסגור לכם את הפינה של הארוחה היא קנייה של אוכל טבעוני מוכן. איפה מוצאים אוכל כזה? ובכן, במרבית המקומות שמוכרים אוכל מוכן לבית אפשר למצוא גם הרבה אופציות טבעוניות, וכיום כמעט בכל עיר גדולה בישראל יש יותר ממסעדה טבעונית אחת, ככה שאפשר לעשות הזמנה של הכל מראש.

בשורה התחתונה, ברגע שמבינים שלא מדובר בשינוי מהותי וגדול מדי, זה לא ממש מורכב להפוך את הארוחה המשפחתית לארוחה טבעונית לחלוטין. אם יש לכם מישהו שזה חשוב לו, שווה בהחלט לנסות את זה ולגלות בעצמכם שזה בהחלט לא רע.