קניית רכב למשפחות מרובות ילדים: איך בוחרים את הרכב המתאים?

כל מי שניסה אי פעם להסתמך על תחבורה ציבורית בישראל, גילה מהר מאד שמדובר במערך לא מסודר ונוח כלל ועל כן ישראלים רבים מבינים שהאופציה היחידה להתניידות נוחה היא רכישה של רכב פרטי. יחד עם זאת, גם רכישה ותחזוקה של רכב זה לא עניין פשוט תמיד, כאשר יש לקחת בחשבון הרבה מאד פרמטרים כמו התקציב הרצוי, בטיחות, אמינות ותקינות הרכב וכן הלאה. כאשר מדובר על משפחות מרובות ילדים ובעיקר כאלו עם מעל לשלושה ילדים (מעבר למספר הנוסעים האפשרי ברכב פרטי סטנדרטי), המשימה כבר הופכת למורכבת הרבה יותר. האם זה אומר שלא ניתן למצוא רכב מתאים במחיר משתלם במקרים האלו? ממש לא, ואם תדעו על מה להקפיד ולאילו דברים חשוב לשים לב, תוכלו גם אתם להתחדש ברכב אמין שמתאים למשפחות מרובות ילדים. הנה כמה דברים שחשוב לזכור ולקחת בחשבון.

חפשו בסבלנות

זהו טיפ שחשוב לנו לפתוח איתו והוא נכון בכל מקרה של קניית רכב ולא בהכרח כאשר מדובר על רכבים למשפחות מרובות ילדים, אבל הוא בהחלט נכון עוד יותר במקרים האלו. בראש ובראשונה, חשוב לבחון דגמים מתאימים לקראת קניית רכב, כך שתוכלו להבין בדיוק מהן האופציות העומדות בפניכם. בררו על שמות של דגמים מובילים ונסו להבין כמה הם עולים בקנייה ישירות מהחברה, מהי ירידת הערך הצפויה שלהם והאם מדובר בדגמים אמינים וטובים שישרתו אתכם בצורה טובה.

בטיחות

ברכבים גדולים למשפחות מרובות ילדים, הבטיחות היא הדבר הראשון והחשוב ביותר שיש לדאוג לו ומובן הזה אנו גם ממליצים שלא להתפשר מבחינה כלכלית. כאשר מדובר על רכבים פרטיים, מערכות הבטיחות הן די סטנדרטיות (כדאי לדעת שיש להן דירוג) ומרבית מותגי הרכב מציעים דברים די דומים. לעומת זאת, רכבים גדולים כבר מצריכים דגש הרבה יותר גדול על בטיחות וצריך לזכור שזה משהו שאסור בכלל להתפשר עליו. אם אתם קונים רכב חדש מהחברה, חשוב לשאול את נציגי המכירות בדיוק אילו מערכות קיימות ואיזה מבחני בטיחות עבר הרכב והאם יש אפשרות לשדרוגים (אם כן מומלץ לבחור בשדרוג המקסימלי). אם הרכישה היא של רכב יד שנייה, אנו ממליצים לברר בדיוק מהן המערכות המותקנות ברכב, תוכלו למצוא את כל המידע באינטרנט.

קניית רכב למשפחות מרובות ילדים: איך בוחרים את הרכב המתאים?

עלויות ביטוח

שימו לב שכאשר אתם מתכננים להסיע נוסעים רבים ברכב, זה בהחלט יכול לייקר את מחירי הביטוח שיציעו לכם החברות השונות. יחד עם זאת, חברות הביטוח מעודדות תמיד רכישה דגמים בטוחים ואמינים יותר של רכבים ועל כן המחירים האטרקטיביים יותר יאפשרו לכם חיסכון משמעותי בעניין הזה. מעבר לכך, מחירי הביטוח שיציעו לכם על דגמים מסוימים בחברות השונות, מעידים בהחלט על טיב הרכבים והדגמים שתבחרו, שכן החברות עובדות עם סטטיסטיקות ברורות ומציעות מחירים אטרקטיביים לדגמים בטוחים יותר.

מרווח לנוסעים

זכרו כי רכבים מסוימים למספר גבוהה של נוסעים יכולים להיות צפופים ולא נוחים. אם אתם מתכננים נסיעות ארוכות בתדירות גבוהה, מומלץ ללכת על כלי רכב נוחים ומרווחים שיספקו את הנוחות המקסימלית.

התאמה לנהג

אם יש יותר מנהג אחד, שווה בהחלט לחפש רכב שיהיה נוח לנהיגה לכל מי שנוהג בו. נהגים מסוימים יסתדרו עם כלי רכב ידניים ומערכות מתקדמות יותר, בעוד אחרים יעדיפו תפעול פשוט יותר של כלי רכב אוטומטי ולא מתוחכם מדי. על מנת שכל מי שאמור לנהוג ברכב יכול לעשות זאת בבטחה, ודאו כי הרכב שתקנו פשוט לנהיגה עבור כל הנהגים.

הקפידו על הדברים החשובים הללו ותוכלו בהחלט למצוא רכב איכותי שישמש אתכם לזמן רב!