עוברים דירה בכיף! 5 טיפים למעבר דירה עם הילדים

מתכוננים לקראת מעבר דירה? במקום למצוא את עצמכם עם שפע של משימות פתוחות וילדים עצבניים שלא מבינים מה קורה, עכשיו הגיע הזמן לתכנן את המעבר כך שתוכלו להעביר אותו לא רק בצורה מאורגנת ומהירה אלא גם עם ערך מוסך, בעקבות שיתוף פעולה המתבצע בין כלל בני המשפחה. בשביל לסייע לכם להוביל למעבר חלק, בחרנו להציג את חמשת הטיפים החשובים ביותר למעבר דירה – ביחד עם הילדים. אז קדימה, שנתחיל?

הזמנה של קרטונים מראש

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך של מעבר דירה הוא קודם כל לבצע רכישה של חומרי אריזה, כמו למשל קרטונים. קרטונים למעבר דירה בגט פקינג מאפשרים לכם לבצע את התהליך בצורה יעילה, מהירה ואפילו חסכונית, וזאת בשל האפשרות לבצע דרך האתר הזמנה של קרטונים בהתאם למספר החדרים בבית, לצד הזמנה של יחידות בודדות. כהורים שעוסקים בניהול של חיי משפחה וקריירה ונאלצים לבצע במקביל את מעבר הדירה, מדובר בחיסכון משמעותי גם בכסף אבל גם בזמן יקר.

אריזה כפעילות פנאי

הילדים גדולים מספיק? ובכן, אפשר ואף רצוי לנצל את מעבר הדירה לטובת יצירה של זמן איכות משותף. האצילו סמכויות באמצעות רשימה מסודרת שכל אחד מהילדים אחראי לגביה, החל מסינון ואריזה של צעצועים ועד קיפול של בגדים. אם מדובר בילדים קטנים, ניתן לשלב בתהליך גם משחקים שיעבירו להם את הזמן ויאפשרו לכם כהורים להתמקד בתהליך האריזה והפריקה, במקום להרגיש שאתם נמצאים בתוך כאוס בלתי נגמר וטובעים בתוך ים המשימות. שימו לב כי אתם מנהלים רשימה מסודרת ומאורגנת של כל המשימות הפתוחות, והציבו את הרשימה על המקרר או במקום גלוי לעין, כחלק משיתוף פעולה המתבצע בין כל בני המשפחה.

 

 

מיון החפצים

תתפלאו לשמוע אבל יש לא מעט חפצים, צעצועים כמו גם בגדים שאתם בכלל לא צריכים. בשביל להימנע מלקחת איתכם חפצים שאין לכם שימוש בהם, זה הזמן לרתום את הילדים ולמיין את החפצים שלכם ביחד, כאשר חלק מהחפצים יכולים לעבור לתרומה ואילו אחרים ניתן לפרסם ברשתות החברתיות או בעמודים המתמחים בחפצים יד שנייה, כך שתוכלו  לא רק להיפטר מהחפצים אלא גם לתת לאחר ואפילו להרוויח בעצמכם.

תעסוקה ליום המעבר

יום המעבר הוא יום מתיש לא רק בעבורכם אלא בוודאי בעבור הילדים. בשביל להימנע מהתקפי זעם כמו גם בלבול, מומלץ להתכונן מראש עם תעסוקה לילדים כמו למשל חוברות צביעה, משחקים ועוד, כל זאת מתוך מטרה להתמקד ולסיים את תהליך המיון, אריזה ולאחר מכן פריקה, בייחוד כאשר מעבר דירה כרוך בעבודה צמודה עם בעלי מקצוע. התרוצצות של ילדים בין הרגליים היא לא נעימה לא לכם ובוודאי לא לאנשי המקצוע, ובשל כך הכינו מראש את הציוד שבו הילדים יכולים להשתמש לטובת מעבר חלק עד כמה שאפשר.

אל תהססו לבקש עזרה

מתקשים להתמודד עם כל המשימות? זה הזמן לפנות לקבלת סיוע מבני משפחה קרובים. המעבר עם הילדים הוא קשה מאוד, בוודאי אם מדובר בילדים קטנים. על כן, יום או יומיים לפני המעבר רצוי להעסיק אותם ביחד עם בני משפחה או לשלוח אותם למסגרת כמו חוג, ולבקש מחבר או חברים קרובים להשגיח בזמן שאתם אורזים ומסדרים.

לסיכום

מתכננים מעבר דירה ביחד עם הילדים? רגע לפני שאתם מתחילים לאבד סבלנות, עקבו אחר הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, ובכך תוכלו להוביל ליצירה של מערך המאפשר לכם לא רק לסיים את המעבר ברגל ימין אלא גם לסיים אותו בזמן, ובמינימום של התעסקות מיותרת.