לדבר על זה: האם כדאי ללכת לטיפול בפסיכולוגי?

מאז פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 נרשם זינוק של עשרות אחוזים בפניות של מבוגרים כמו גם בני נוער לקבלת טיפול נפשי. למעשה, מדובר רק במגמה שהולכת וצוברת תאוצה בזכות המודעות ההולכת וגודלת בכל הקשור להשלכות של טיפול פסיכולוגי על איכות החיים, בוודאי בעבור מי אשר סובל מחרדות, דיכאון, פוסט טראומה ומצוקה נפשית. אם עד לפני מספר שנים עולם הטיפול הפסיכולוגי נחשב בגדר של טאבו ונושא שכמעט ולא מדברים עליו, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה שמוביל להתעניינות הולכת וגוברת בתחום. אם גם אתם מתלבטים האם כדאי לפנות לפסיכולוג, הגעתם בדיוק למקום הנכון.

טיפול פסיכולוגי – בעל השלכות דרמטיות על איכות החיים והרווחה הנפשית

רווחה נפשית היא לא עניין שיש להקל בו ראש. התמודדות עם מצוקה נפשית היא התמודדות שמקשה מאוד על איכות החיים ועל היכולת לפרוק את אשר על ליבכם. למעשה, לא צריך אירוע נקודתי בשביל לפנות לפסיכולוג וזאת בשל העובדה כי מדובר בטיפול שלוקח בחשבון את ההיסטוריה האישית, הצרכים הנדרשים וכן הבעיה או הבעיות לשמן פונים לקבלת טיפול. שיטות טיפול פסיכולוגי הן מגוונות ומשתכללות כל העת, כאשר כיום ניתן לפנות לקבל טיפול ממוקד במסגרת של טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול ACT ועוד. כלל הטיפולים הללו נועדו לסייע לכם להתמודד בצורה הטובה ביותר עם אתגרים בהם אתם נתקלים ביום יום, לצד יכולת לפרוק את התחושות והרגשות אצל מטפל ניטרלי שפועל בדיסקרטיות מלאה, וכן מאפשר להגיע במסגרת ההליך לרווחה נפשית.

 

 

טיפול המיועד לכלל המגזרים

אם עד לפני מספר שנים טיפול פסיכולוגי נתפס כמותרות, כיום רבים מבינים כי לטיפול יש יכולת אמיתית לספק לכם את היכולת להרגיש טוב יותר, לקבל כלים להתמודדות עם מצבים כמו למשל הפרעת OCD , שינוי של אמונות מגבילות, חיים בהרמוניה אל מול עצמכם ואל מול המעגל הקרוב לצד השלמה עם העבר שלכם. הטיפול מיועד גם לנשים וגם לגברים אך גם למגזרים כמו המגזר החרדי והדתי לאומי, וזאת בזכות מטפלים מקצועיים אשר עברו הכשרה מקיפה וארוכת שנים בשביל להוביל בסופו של דבר ליצירה של תהליך אקטיבי ובר תוצאות.

כיצד לבחור מטפל מתאים?

פנייה לקבלת טיפול פסיכולוגי היא השלב הראשון בדרך ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. הקשר בין הגוף לנפש הוא קשר הדוק שמשפיע על רבדים שונים בחיים – החל מהיכולת לנהל חיי זוגיות מוצלחים כאשר חשים בדידות ועד הגשמה עצמית. על מנת להשקיע את הכסף בחוכמה וכן ליצור טיפול שמוביל לתוצאות, רצוי קודם כל לבקש המלצות מחברים ובני משפחה שיכולים להעיד מניסיונם על האפקטיביות של הטיפול ועל מטפל מומלץ. שימו לב כי מי שרשאי לבצע את הטיפול הזה הוא אדם שהוכשר לתחום – החל מעובדות סוציאליות ועד פסיכולוגים שמחזיקים בתארים ראשוניים ושניים בפסיכולוגיה. בפורטל טיפולים תוכלו למצוא המלצות מצוינות לטובת איתור של מטפל מתאים, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לבחירה נכונה הן במטפל והן בטיפול פסיכולוגי המותאם לצרכים שלכם.

לסיכום

פנייה לקבלת טיפול פסיכולוגי מהווה דרך מעולה ליצור בעבורכם מערך שבו אתם מקדישים זמן נטו לעצמכם. פינוי של שעה אחת בשבוע יכול לחולל פלאים בכל אספקט, בייחוד לאור אחוזי ההצלחה הגבוהים של טיפול פסיכולוגי ממוקד המתבצע באמצעות מטפל מוסמך. טיפול זה מתאים לכל המגזרים ולכל הגילאים, ועל כן דרך הסקירה אותה הצגנו לכם כאן אנו מקווים כי גם אתם תספקו לעצמכם את היכולת לנבור בנימי נפשכם, ובכך להוביל ליצירה של איכות חיים משופרת. על כן, התשובה לשאלה "האם כדאי ללכת לטיפול פסיכולוגי" היא בהחלט כן, כפי שיעידו אלפי הישראלים שכבר עברו את הטיפול או מצויים בעיצומו של תהליך מעצים ובר תוצאות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.