יוצאים מעבדות לחירות: 5 הטיפים הכי טובים לאירוח קל ונוח בארוחת החג

חג הפסח מתקרב והמוני בית ישראל מתכוננים לקראת אירוח של בני המשפחה והחברים הקרובים. אם גם אתם מתכננים לארח אצלכם בבית, סביר להניח כי אתם כבר עמוק בהכנות שנועדו להוביל ליצירה של אירוח מושלם ומהנה בעבור כלל המשתתפים. על מנת להימנע ממצב שבו אתם מוצאים את עצמכם עם הלשון בחוץ ועם אינספור משימות פתוחות, בחרנו להציג את חמשת הטיפים הכי טובים  לאירוח קל, נוח ומרשים לקראת ארוחת החג.

רכישה של כלים חד פעמיים מעוצבים

בין אם אתם מתכננים לארח כמות גדולה של אורחים או ליצור ארוחה אינטימית, ההתעסקות המרכזית שלכם מתמקדת בכלי האירוח שיוצרים בסופו של דבר שולחן מעוצב, אך גם פרקטי מבחינת האירוח. בשביל ליצור שולחן מרשים מומלץ לבצע הזמנה של כלים יפים ומעוצבים לאירוח שגם ישדרגו לכם את השולחן אבל גם יאפשרו לכם להימנע מעמידה ממושכת אל מול הכיור לטובת שטיפה של כל הכלים שנותרו. מדובר ברכישה של

שילוב של משחקים

אירוח שבמסגרתו לוקחים חלק גם ילדים עשוי להיות מאתגר למדי, בעקבות הרצון להעסיק אותם. דרך מצוינת להיכנס לאווירת החג ואף ליצור גיבוש יכולה להתבצע באמצעות רכישה של עבודות יצירה לילדים באווירת החג,  ובכך ליצור אטרקציה מרכזית שתהפוך את ערב החג לחגיגה מגבשת ומהנה אך גם בעלת פוטנציאל אדיר לתעסוקה של הילדים כמו גם של מבוגרים שרוצים לחזור לילדות, במסגרת של אירוח החג.

עיצוב בסגנון DIY

על מנת להוביל ליצירה של שולחן חגיגי ומרשים, מומלץ לשוטט ברשת ולאתר מדריכים המציגים כיצד לעצב את השולחן בסגנון DIY. באמצעות מגוון רחב של רעיונות לעיצוב תוכלו לא רק לשדרג את תמהיל האירוח אלא גם להתאים אותו בהתאם למספר האורחים שעתידים להגיע. גם אם אין לכם ניסיון קודם, באמצעות השראה וכן רכישה מראש של החומרים תוכלו להכין לגמרי בעצמכם את האלמנטים שיהפכו את השולחן שלכם לשולחן חגיגי, מרשים ומותאם לאווירת החג.

 

 

סידורי הושבה

כל מארח מכיר את הסיטואציה הזו: האורחים מגיעים ומתחיל אי סדר שנובע כתוצאה מחוסר הבנה היכן כל אחד יושב. בשביל למנוע את הסיטואציה הזו, מומלץ להכין מראש סידורי הושבה הכוללים פתקיות עם שם האורח, כאשר את הפתקים ניתן להדפיס באופן עצמאי או לעצב לגמרי בעצמכם כרטיסיות בליווי של מעצב גרפי. בכך, שולחן החג שלכם יהיה לא רק מרשים אלא גם נוח מבחינת סידורי ההושבה.

בקשות ממוקדות

כשבוע לפני ערב החג מומלץ לפתוח קבוצת וואטספ ייעודית עם כל האורחים. בדקו בקבוצה מהם הצרכים של האורחים – החל מאוכל טבעוני ועד בקשות מיוחדות לגבי רגישות למזון. בכך, תוכלו להתכונן בצורה הטובה ביותר ואף לנצל את הקבוצה לטובת העברת מידע רלוונטי כמו שעת ההתכנסות, המיקום המדויק ועוד.

לסיכום

אירוח בחג הפסח הוא אירוח שדורש מכם לא מעט התעסקויות והתארגנויות. על מנת להפוך אותו לקל ופשוט, זה הזמן ליישם את הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, ובכך להוביל ליצירה אירוח מרשים – במינימום מאמץ אך במקסימום תוצאה. שימו לב כי ברשתות החברתיות ישנן קבוצות ייעודיות של מארחים אשר מציגים טיפים מעולים לאירוח חגיגי. ההיצע הגדול ברשתות יכול לספק לכם השראה כמו גם ליצור אירוח חלומי שיגרוף מחמאות, כל זאת במסגרת תקציב שאותו הגדרתם מראש ובהתאם למספר האורחים. והכי חשוב – זכרו, מדובר רק בערב אחד ועל כן נצלו את המומנטום לטובת יצירה של אירוח מגבש, מהנה ובלתי נשכח.