מיטה בהפרדה יהודית: איך בוחרים אותה – ומה חשוב לדעת לפני הרכישה?

לשמור על אורח חיים יהודי כהלכה זה משהו שכולל שינויים והתאמות במגוון רחב של היבטים בחיים. זה כמובן כולל שינויים על מנת לשמור את השבת, התאמות שיאפשרו לשמור על הלכות הכשרות השונות, שינויים והתאמות במקום העבודה ועוד. לצד כל אלו כמובן שחלק מהותי מההלכה והמצוות נוגע לנושא של חיי משפחה וזוגיות. בנושא הזה נדרשות לא מעט התאמות, הן ברמה האישית אצל גברים ונשים וודאי אצל זוגות נשואים המעניינים לחיות חיים זוגיים על פי ההלכה. מתוך כך ברבות השנים עלו לא מעט רעיונות והמצאות שמאפשרות לשמור על החיים הזוגיים באופן הזה. אחת מן ההמצאות הללו היא היהודית ואנו רוצים להסביר כעת במה בדיוק מדובר וכיצד יש לבחור מיטה מהסוג הזה.

מהי מיטה יהודית?

כידוע, אחד מהנושאים החשובים ביותר ביהדות ובטהרת המשפחה הוא הנושא של הלכות הנידה. על רגל אחת, בזמן המחזור החודשי של האישה וזמן קצר אחריו נאסר כל מגע שהוא בין בני הזוג. ההגדרה הזו כוללת גם מקרי ולא מכוון מהסוג שבהחלט עשוי להתרחש במהלך הלילה בשינה ועל כן ההלכה קובעת כי בזמן הנידה (תקופה של שבועיים פחות או יותר) הגבר והאישה לא יכולים לישון יחד. מיטות בהפרדה יהודית הומצאו כדי לענות על האתגר הזה בדיוק. זוהי בעצם מיטה זוגית שניתן להפריד בעת הצורך לשתי מיטות נפרדות. כלומר, הן מאפשרות לבני הזוג לישון יחד באותו החדר כאשר המיטה בעצם ניתן להפרדה וכך אין חשש ממגע לא מכוון ואין עבירה על האיסור ההלכתי. בואו ננסה להבין איך בוחרים מיטה נפרדת שכזו ולמה חשוב לשים לב לפני הרכישה.

מיטות תואמת או מיטה יהודית קומפלט?

בראש ובראשונה חשוב לשים לב בדיוק איזה מוצר אנו עומדים לרכוש. האפשרות הראשונה שהיא מומלצת פחות היא רכישה של שתי מיטות יחיד נפרדות שמקרבים אחת לשנייה בעת הצורך. זה עדיף פחות מפני שהחיבור לא יהיה נוח ומדויק ולא ניתן לבחור את גודל המיטה הרצוי כדי שיתאים גם לעיצוב חדר השינה. האפשרות השנייה היא לקנות מיטה יהודית בהגדרתה. כלומר מיטה שמגיעה מראש עם האפשרות לחלוקה לשניים. כמו כן על פי ההלכה ניתן לרכוש מיטה בעלת גוף אחיד אך כזו בעלת מזרנים נפרדים.

מיטה בהפרדה יהודית: איך בוחרים אותה - ומה חשוב לדעת לפני הרכישה?

סוג מזרן

אחד היתרונות הגדולים ביותר של מיטה יהודית זה שניתן לבחור שני מזרנים שונים ולהתאים את המזרן לצרכים האורתופדיים של כל אחד מבני הזוג. בשלב הרכישה אנו ממליצים בהחלט לגשת ביחד לחנות ולבחון את המזרנים שמציעים לכם בנפרד. כך למעשה כל אחד מבני הזוג יכול ללכת על המזרן שהכי נוח ומתאים לו/ה.

גודל

כמובן שאחד הפרמטרים שהכי חשוב לקחת בחשבון הוא גודל המיטה. כשמדובר על מיטה יהודית חשוב לבחון את שתי האפשרויות. ראשית יש לבדוק את גודל המיטות הנפרדות ולראות שהוא נוח ומתאים לכל אחד מבני הזוג. לאחר מכן יש לבחון כי הגודל הכולל כאשר המיטה אחודה מתאים ונוח לשני בני הזוג.

התאמה לחדר השינה

אז נכון – חשוב מאד לבחור מיטה נוחה הן מבחינת איכות השינה והן מבחינת קלות החיבור וההפרדה שלה. עם זאת חשוב בהחלט גם לבחור מיטה שאתם אוהבים וכזו שמתאימה לחדר השינה שלכם ולעיצוב הכללי של הבית. למרבה הנוחות היום בהחלט ניתן למצוא דגמים מעולים של מיטות יהודיות וזה משהו שכל החברות הגדולות והמובילות כמו חברת גטה יודעות להציע. הקפידו לבחון את הדברים הללו ובהחלט תוכלו למצוא מיטה טובה שתשרת אתכם במשך שנים ארוכות.