מהי חזיית שאיבה ולמה כדאי להשתמש בה?

הנקה באופן שוטף של התינוק החדש יכולה להיות מעט מתישה עבור האם המניקה, אבל למזלנו קיימות בתקופה הזו טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לשאוב חלב בעיתוי נוח, ולהשתמש בו מתי שצריך. בנוסף לטכנולוגיה הזו שמאפשרת שאיבה, ישנם גם פיתוחים שהופכים את השאיבה ליותר נוחה ונעימה.

קודם כל – לגבי שאיבה

אימהות רבות הן בעלות סדר יום כזה שלא מאפשר להן להניק את הילד שלהן בכל זמן במשך היום שבו הוא זקוק לזה, בין אם זה מפני שהן עובדות, בשל מחזור ייצור החלב היומי שלהן ועוד. אך התינוק לא יכול להתאים את עצמו לאילוצים הללו, ולכן יש צורך בפתרון שמאפשר האכלה בחלונות הזמן שבהם התינוק רעב. ישנן דרכים רבות בהן אפשר לשאוב את חלב האם כמו באמצעות חזיית שאיבה שתקל על פעולת השאיבה, על כך נרחיב בהמשך.

למה חלב אם

אימהות רבות בוחרות להשתמש בתחליפי חלב לצד הנקה, או במקומה. זה כמו בסדר גמור, אבל יש גם אימהות שלא מוכנות לוותר על מתן חלב אם, ויש לזה כמה סיבות לא רעות. חלב האם הוא חומר ההזנה הטבעי ביותר, מה שהופך אותו למתאים ביותר לתינוק – גם מבחינת הנוטריינטים (חומרי ההזנה) שהוא מכיל, וגם מבחינת חומרים חיסוניים שהאם למעשה מעניקה לתינוק שלה דרכו.

קצת על משאבות חלב

משאבות חלב פותחו על מנת לאפשר שאיבה של חלב בזמן שבו נוח ואפשרי לעשות זאת, לאחסן את החלב בתנאים אופטימליים, ואז לתת אותו לתינוק כאשר יש בכך צורך. ברגע שהחלב שאוב ומאופסן בבקבוק – כל אחד יכול להאכיל את התינוק, ובכל זמן שצריך, מה שהופך את השאיבה לפתרון המושלם בדיוק לכל אותן אימהות שהזכרנו קודם – שאילוצי הלו"ז שלהן או הרצונות שלהם מונעות מהן להניק את התינוק במהלך כל שעות היממה.

חזיות שאיבה – מה מיוחד בהן

חזיות שאיבה נוצרו במיוחד על מנת להקל על תהליך השאיבה ולהפוך אותו לנעים ופשוט יותר. יש אימהות שצריכות לבצע את השאיבה בזמן שהן בעבודה, בזמן שהן בסידורים או קניות, לפעמים זה יכול להיות בלחץ של זמן או בסביבה לא אופטימלית, וחזיית שאיבה אמורה לאפשר שאיבה ולסייע לה בזמן שהאישה השואבת לובשת אותה, ובלי להצטרך להסיר אותה.

מהי חזיית שאיבה ולמה כדאי להשתמש בה?

מה הופך אותן למושלמות לשאיבה

בחזיית השאיבה קיימים פתחים ייעודיים שמאפשרים את החיבור של המשאבות בדיוק איפה שצריך. כלומר, כמו שאמרנו קודם – לא צריך לפשוט אותה בשביל לבצע את השאיבה, מה שהופך אותה למועילה במיוחד אם את נאלצת לשאוב בסביבה שאינה הבית. בכל זמן אחר היא מתפקדת בדיוק כמו כל אחת מהחזיות האחרות שלך – מספקת תמיכה ונוחות, ושומרת על צורה רצויה. בזמן השאיבה, היא מניחה למשאבה לעשות את העבודה שלה בלי לעמוד בדרך.

לפי מה בוחרים

כאשר את בוחרת את חזיית ההנקה המושלמת בשבילך – את צריכה לחשוב על כמה דברים חשובים. קודם כל, כמו כל חזייה אחרת – הכי חשובה היא הנוחות. החזייה צריכה להתאים לך בדיוק, לתמוך באופן שאת אוהבת, ולא להעיק או להציק. שנית – הבד ממנו החזייה עשויה צריך להיות נעים במיוחד כדי לא לגרד ולגרות את העור.

לסיכום

חזיית שאיבה הופכת את שאיבת החלב לחוויה פשוטה ונעימה, ופותרת סיבוכים לא רצויים שלפעמים קורים כאשר את צריכה לשאוב מחוץ בבית או בחלון זמן קצר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.