נכנסים לאווירת החג: רעיונות לעבודות יצירה לילדים לחגי ישראל

בין כל הדברים הנפלאים שמרכיבים את היהדות, קשה שלא לדבר על חגי ישראל, אלה שגורמים לכל המשפחה להתאסף יחדיו סביב השולחן, וליהנות מזמן איכות משותף. לא מעט הורים מחפשים רעיונות ליצירות עבור הילדים לפני החג, והאמת היא שיש מגוון רחב של רעיונות ליצירה, כאלה שיכולים להתאים לכל חג, ולגל מועד. סקרנים? יש לנו כמה רעיונות מקוריים בעבורכם.

אילו חומרים כדאי לרכוש בחנות היצירה?

כדי ליצור עם הילדים עבודות באווירת החג, כדאי לרכוש מראש חומרי יצירה גנריים שעשויים להתאים למגוון רחב של עבודות, כמו בריסטולים, מדבקות, פייטים, מגנטים, כפתורים צבעוניים לעיצוב, חימר קל, דאס לפיסול וכו'. את הרכישה ניתן לבצע אונליין, או לחלופין להגיע לחנות היצירה הקרובה לאזור מגוריכם, ולבחור את כל החומרים הנחוצים עבור הפעילות. לחצו כאן לחנות היצירה המקוונת של גרפוס, דרכה ניתן להזמין חומרי יצירה לכל רחבי הארץ.

טיפ: לקראת החגים, תוכלו למצוא בחנויות היצירה השונות, חומרי יצירה באווירת החג, ובעיקר לפני חגים כמו חנוכה, ראש השנה, שבועות, פסח וכו'. חומרי היצירה יכללו אלמנטים מסורתיים המזוהים עם החג, ויאפשרו לכם ולילדים ליצור מגוון רחב של יצירות ייחודיות.

נכנסים לאווירת החג: רעיונות לעבודות יצירה לילדים לחגי ישראל

להכין עם הילדים מתנות לחגים

נכון, בהחלט ניתן להזמין מתנות לחגים באינטרנט או לרכוש בחנויות השונות, אבל אין ספק שהרבה יותר כיף להכין את המתנות הללו, ובייחוד אם משלבים בעשייה גם את הילדים. הנה כמה רעיונות לעבודות יצירה שיכולות לשמש גם כמתנות לחג:

  • סט מגנטים באווירת החג – יש כמה דרכים להכין מגנטים יחד עם הילדים. הדרך הפשוטה ביותר, היא לחתוך צורות מבריסטולים, ולאחר מכן לעצב את הצורות כיד הדמיון (באמצעות מדבקות, סרטי תחרה, צבעים וכו'). בסיום, ניתן להדביק מאחור דף מגנטי (אפילו מגנטים ישנים של נותני שירות). אופציה נוספת היא לרכוש בסיס עבור המגנט (למשל פקקי מתכת קנויים, משטח עץ קטן וכו'), ולעצב את הבסיס באמצעות אלמנטים באווירת החג. לבסוף, יש להדביק מגנט רחב (לא מגנטים דקים) בחלקו האחורי של האלמנט.
  • כרטיסי ברכה – עם מעט יצירתיות ודמיון, בריסטולים פשוטים יכולים להפוך לכרטיסי ברכה יפיפיים, אותם תוכלו להעניק לבני המשפחה ולחברים לקראת החג. חתכו את הבריסטול לשני חלקים (או לגודל הרצוי), וקפלו כל חלק במרכז, כך שתוכלו להכין 2 כרטיסי ברכה מכל בריסטול A4. לאחר מכן, תוכלו לעצב את הכרטיס, להוסיף קישוטים ואלמנטים שונים, ואפילו להיעזר בחומרי גלם מיוחדים כמו דפים מעוצבים, כפתורים, סרטים וכו'.
  • תמונה מעוצבת – לא תאמינו איך תמונה פשוטה, יכולה להפוך לתמונה מעוצבת ולמתנה מרגשת ומיוחדת. כדי לפצוח במלאכה תצטרכו בתוך התחלה תמונה של בני המשפחה. השתמשו בקרטון ישן או בקרטון קנוי (רצוי צ'יפבורד), וחתכו אותו לגודל הרצוי (קצת יותר גדול מהתמונה). לאחר מכן, עטפו את הקרטון בנייר עמיד, בד או אפילו בבריסטולים, והדביקו את התמונה במרכז. כעת, תנו לילדים לעצב את התמונה, להוסיף מסגרת או אלמנטים ייחודיים כמו כפתורים, פייטים, אבני חן וכו'. בסיום, הצמידו לחלקו האחורי של האלמנט חוט או וו תליה.

עבודות יצירה לעיצוב שולחן החג

  • חבקים למפיות – חבקים למפיות מוסיפים ייחודיות לשולחן החג, ובהחלט תוכלו להכין אותם יחד עם הילדים. אפשר לחתוך גלילי נייר טואלט לרצועות דקות, וללפף סביב כל רצועה חוט יוטה או חוט צבעוני (יש להיעזר בדבק חם ובהשגחת ההורים כמובן). בסיום, ניתן להדביק בחלק העליון של החבק אלמנט מסוים כמו פרחי משי/נייר, כפתורים, עלי משי וכו'. דרך נוספת היא להכין חבקים מבריסטולים. יש לחתוך את הבריסטולים לרצועות, לתת לילדים לעצב את הרצועות כיד הדמיון, ולאחר מכן לחבר את שני הקצוות זה לזה. פשוט, לא?
  • כרטיסיות הושבה לשולחן החג – כדי שכל אורח ידע היכן הוא יושב, תוכלו להכין עם הילדים כרטיסיות הושבה לאורחים, כשעל כל כרטיסייה יש לציין את שם האורח, ואף מומלץ להוסיף ברכה אישית או גנרית לכל אחד. את הכרטיסיות מכינים מבריסטולים צבעוניים, כשניתן לעצב אותן איך שרוצים.
  • עיצוב מרכז שולחן – ניתן להכין אלמנט עיצובי למרכז השולחן (כמו פרחים מנייר, אגרטל מעוצב מקופסת שימורים ישנה וכו'), כשיש מגוון רחב של רעיונות ברחבי הרשת, או באפליקציית פינטרסט.

יש לא מעט רעיונות נהדרים ליצירות באווירת החג יחד עם הילדים. אם אתם שומרי מסורת, ומתכננים ליצור במהלך סופי השבוע או בחגים עצמם, כדאי לוודא מבעוד מועד את זמני כניסת השבת, וזמני כניסת החג, על מנת שתוכלו לתכנן את פעילות היצירה בהתאם.

חג שמח, ויצירה מהנה!