עושים עבודת קודש: הכירו את פועלה המיוחד של עמותת לב ונפש

עמותת לב ונפש היא עמותה חברתית הפועלת מאז שנת 2015. מדובר בעמותה הפועלת בתור קהילה התומכת ומחויבת לתת מענה ותמיכה לילדים עם צרכים מיוחדים, וכן ילדים ובני נוער המאובחנים עם הפרעות נפשיות. הארגון הוקם מתוך אמונה כי לכל ילד מגיעה הזדמנות למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, ללא קשר לאתגרים העומדים בפניו ומשפיעים על איכות חייו. העמותה מבינה כי גידול ילד עם צרכים מיוחדים או בעיות נפשיות יכול להפוך לחוויה מאתגרת ולעתים קרובות מכריעה, וזו הסיבה שהעמותה חרטה על דגלה לתמוך בילדים ובמשפחות, בכל שלב ועם שימת דגש על עשייה חברתית ענפה, בהתנדבות מלאה. מה חשוב לדעת אודות הפעילות? להלן הפרטים.

עמותת לב ונפש – עמותה חברתית הפועלת ללא כוונת רווח

עמותת לב ונפש היא עמותה חברתית שמסייעת לילדים עם צרכים מיוחדים, וזאת באמצעות מחלקות מחקר ופיתוח, רווחה, יצירה והפעלה, רפואה משלימה, מפעלי תעסוקה ושיקום קהילה לצד הפעלה של קו חירום למצוקה ומוקד ייעוץ. את לב ונפש הקימו מתנדבים מכל רחבי הארץ שהחליטו להרים את הכפפה ולספק מענה בעבור משפחות הזקוקות לסיוע בעקבות התמודדות עם ילדים המאובחנים עם צרכים מיוחדים, לצד שילוב של ילדים ובני נוער אשר מתמודדים עם מחלת נפש. מפעלי החוויה וההבראה לילדים כמו גם הקשר ההדוק שמקיימת העמותה עם בעלי מקצוע הוא זה שמצליח לשלב את הילדים בקהילה, לצד הקלה משמעותית הנוצרת על רקע בעיות רגשיות.

יחידות ייעודיות התומכות במשפחות

העמותה מציעה למשפחות, מבוגרים וילדים כמו גם בני נוער מידע ומשאבים במגוון רחב של נושאים הקשורים לצרכים מיוחדים, כגון אפשרויות חינוכיות וטיפוליות, זכויות משפטיות וסיוע כספי. לצד זה, עמותת לב ונפש מספקת סביבה בטוחה ותומכת להורים ליצירת קשר עם הורים אחרים המגדלים גם הם ילדים עם צרכים מיוחדים או עם הפרעות נפשיות, במסגרת של פעילות חברתית המתבצעת בכל רחבי הארץ – החל מקייטנות ועד לימי כיף, יום גיבוש וכן חוגים שנועדו לשלב את הילדים בחברה. מדובר דרך מצוינת לחלוק חוויות, עצות ותמיכה רגשית במסגרת אישית ומקצועית, בייחוד על רקע הקשרים ההדוקים של העמותה עם בעלי מקצוע וכן ההשפעה של המתנדבים על מקבלי ההחלטות.

 

 

קידום הזכויות של אוכלוסיות רגישות

הפעילות הענפה של העמותה מגיעה לידי ביטוי לא רק בהפקה של ימי גיבוש וכיף וכן מתן של סיוע להתמודדות עם הליכים שונים, אלא גם מספקת מענה המתבצע במסגרת של מוקד חירום טלפוני פעיל לכל אורך השנה. מדובר בנדבך נוסף מתוך עשייה המבוססת על ערכים של נתינה וערבות הדדית, כפי שניתן לראות למשל עם היכולת לקבל דרך עמותה סיוע ב יכולה לתמוך בשם הורים וילדים בעלי צרכים מיוחדים, תוך מתן דגש על פעילות הסברתית וכן השפעה על מקבלי ההחלטות. עם שיתוף פעולה מלא מצד הרשויות וכן עשייה חברתית המתבצעת מזה כשנים רבות, אין ספק כי העמותה הצליחה למצב את עצמה כאחת מהעמותות המובילות בעולם החברתי, ובפרט סיוע לילדים, בני נוער ומבוגרים הזקוקים לכך.

לסיכום

עמותת לב ונפש היא עמותה רשומה כחוק המתמחה בשילוב של ילדים ובני נוער הסובלים מהפרעות נפשיות, לצד סיוע למשפחות עם צרכים מיוחדים. העמותה מפעילה שורה של יחידות הפועלות ביחד במסגרת של מחקר ופיתוח וכן גיוס של מתנדבים ותרומות, כחלק מקידום של מענה שנועד ליצור שינוי ולהגביר את תרבות הנתינה במדינת ישראל, במסגרת של פעילות חברתית מרגשת כמו זו.